Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért lett zavaros a víz?

Miért lett zavaros a víz?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt összeraktuk az akváriumot. Vízmelegítő, szűrő üzemelt egész éjjel. Másnap késő délelőtt beleengedtük a halakat. És ma reggelre zavaros lett a víz. Mit tegyek?
2018. márc. 25. 11:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Semmit. El fog múlni 2-3 nap alatt.
2018. márc. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert soha nem rakunk friss akváriumba halakat. De hát ennek utána olvastál, igaz? Jaaa hogy mégse...

Tehát összeraktátok az akváriumot, eddig jó is volt. Na itt jött a hiba, beleraktátok a halakat. Soha nem lehet belerakni friss akváriumba halat, 2-3 hét kell amikor üresen jár (megy a szűrő) és addig alakul ki a biológiai szűrés. A szűrőben elszaporodnak a bontóbaktériumok, amik a halak végtermékét kevésbé káros anyaggá alakítja. Most itt ez nem történt meg, komoly gondjaid lesznek, a legkisebb lesz az hogy zavaros a víz.


Akkor most derítsük ki mi nem jó még, mert ennyi szakértelemmel gondolom az akvárium mérettel és a halak számával, társításával is gond lehet.

Hány literes az akvárium?

Hány és milyen hal van benne?

Milyen típusú a szűrő?


[link] itt olvasd el a kezdőknek és az akváriumról fülek alatti tartalmakat, cikkeket mert úgy érzem megint egy "vegyünk akváriumot és halat" haltartóval van dolgunk.

2018. márc. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hehe, nem olvastam végig a kérdést. Első mondatig jó volt a véleményem.
2018. márc. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
54 liter. 6 guppi hím. Utánakérdeztem és azt mondták, hogy 1-2 napig kell üresen hagyni. Akkor ezek szerint ez rossz infó. Azért köszönöm!
2018. márc. 25. 14:19
 5/11 A kérdező kommentje:

Csomó oldalt átböngésztem. Boltban kérdezgettem. Itt gyakorin is! Egyszerűen mindenhol mást írnak. Boltban azt mondta a csaj, hogy minimum 4 plattit tarthatok... Mondtam az akvárium méretét is!

Azok sem értenek hozzá? Kit merjen az ember megkérdezni? :(

2018. márc. 25. 14:31
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez a képzavar, hogy "minimum 4 plattit tarthatok" nem tudom hogy jött ide, 6 hím guppi után, igazából önmagában sem tudom értelmezni ezt az infót.


Na mindegy...

A 6 hím guppi végül is teljesen tökéletes választás ekkora akváriumba, 1 hónap múlva ha kezd kialakulni valamiféle egyensúly, akár 1-2 apróbb ötlettel kiegészíthető, pl 4-5 db amano garnéla, vagy 1-2 zebracsiga...


Amit tenned kell!!!

Ne etess!!! Eszedbe ne jusson, legalább 3-4 napig! Gyakorlatilag nulla szűrésed van, a saját szarjukba rohasztanád őket!

Utána, hogy azért ne éhezzenek, elkezdhetsz nagyon óvatosan negyed(!!!) adag kajákkal etetni, napi(!!!) 15% vízcsere mellett, állott vízzel!


Ezt az arányt 1 hónap alatt (ameddig jobb esetben üresen kellett volna járatni az aksit)

normál szintre lehet tolni, ami azt jelenti, hogy normál adag kaja, és heti 30% vízcsere.


Ja, és nehogy kimosd a szivacsot!

Meg nehogy tegyél bele valami fertőtlenítő csoda löttyöt!

2018. márc. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Csak kérdeztem az okos eladót, hogy mit lehet még tartani guppi mellett. Mert nem csak guppit akartam volna. De mások szerint azt nem lehet. Az eladó szerint igen. Lényeg, hogy mindenhol más az infó és kétségbe vagyok esve.
2018. márc. 25. 15:57
 8/11 A kérdező kommentje:
Így fogok tenni, ahogy írtad! Köszi!
2018. márc. 25. 15:58
 9/11 anonim ***** válasza:

4 platti még belefér, csak nem a minimumra kéne felhívni a figyelmed, hanem a maximumra, ami egyébként szintén 4-5 körül mozog.

Mert ezzel az infóval akár 10 halat is beletehettél volna, pedig ilyen méretű halakból 10 kb ennek az akváriumnak a vége, amit elbír.

Meg arra se ártott volna felhívni a figyelmed, hogy a plattikból szintén csak hímek jöhetnek szóba, hacsak nem vállalja a kedves eladó, hogy minden hónapban megszabadít téged egy nagy adag kishaltól.


Mehet 4 hím guppi, 1 hónap múlva, ha akkor semmi probléma nincs, és ehhez a mérethez való szűrőd van, nem valami aquael fan mini, vagy hasonló alkalmatlan valami.


Viszont akkor már más állatot (garnélák, csigák, bármi) hanyagolj.

2018. márc. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. márc. 26. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!