Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalaim a kaja miatt...

Az aranyhalaim a kaja miatt csinálják ezt?

Figyelt kérdés

Kb 2 hónapja vannak aranyhalaim, esôztetôt használok, azt olvastam ez elég nekik. Pár napja észrevettem, feljönnek a felszínre, mintha levegôért kapkodnának, fôleg ha az akvárium közelébe megyek. Ez azért van, mert nem elég nekik az oxigén, vagy kaját várnak?

Még egy kérdés. Nem használom az akvárium lámpáját, mert úgy vettem észre, hogy zavarják. Tényleg zavarhatja ôket? Egyszer mikor felkapcsoltam a neont, akkor az egyik neki ment az akvárium falának. Elég tapasztalatlan vagyok ilyen téren. Köszi a segítséget.


2010. jún. 10. 20:51
 1/4 Doruss ***** válasza:

Amikor oxigénhiány miatt felmennek a felszínre, azt pipálásnak hívják, az úgy néz ki h valahogy a szájukat próbálják kinyújtani a vízből, hogy úgy neljenek levegőt. Ilyenkor sokszor csak állnak a felszínen, vagy nagyon lassan úsznak.


De ha éhesek nekem azt szoktká csinálni, hogy a vízfelszín alatt keringenek, és amikor odamegyek, még gyorsabban és még följebb keringélnek, és időnként csípkedik a vízfelszínt.


Az akvárium lámpájától lehet, hogy megzavarodnak, de az lehet, hogy ez csak azért van, mert ha sötét van vagy nincs túl világos és felkapcsol a lámpa az pillanatnyi összezavarodást okozhat. Aztán hozzászoknak.


Azt, hogy kell-e lámpa, az határozza meg, hogy milyenek a fényviszonyok, és persze a fénycső teljesítménye is meghatározó, ebben kérj tanácsot mondjuk a halas bolt eladójától. A fénycső teljesítménye és száma az akvárium méretétől függ.


Hogyha tól sok a fény, akkor a víz zöld algás lesz, ha kevés, akkor barna. A szükséges fényt úgy is kitapasztalhatod, hogy időnként egy kis vizet az akváriumból fehér edénybe teszel, és akkor látod, hogy milyen színű.


Fontos az is, hogy napfény ne érje az akváriumot, vagyis minél kevesebb, lehetőleg semennyi mert az hosszú távon iszonyatos algaképződést eredményez és a növényeknek sem jó.


Remélem, segíthettem!

2010. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 4 éve megvan az aranyhalam,nekem is azt mondták,hogy ez az egyik legigénytelenebb hal,levegőztető és szűrő élkül is elvan,de én naponta cserélem a vizét.Mégis állandóan a úgy "pipál" a felszínen,ahogy te írod.
2010. jún. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam, hogy nem kellene nekik lámpa, mert a természetben a tavakba nem jut annyi fény.

Nekem nincsenek igazi növényeim. Az baj? Inkább vegyek olyat az oxigén miatt?

Köszi a segítséget. Talán csak arról van szó, hogy kuncsorognak a kajáért, mint a macskám :)

2010. jún. 10. 21:22
 4/4 Doruss ***** válasza:

Szerintem nem túl jó megoldás az állandó vízcsere, mert az akváriumban ki kell hogy alakuljon egy biológiai egyensúly, amit í sok vízcsere felboríthat.

Amúgy jó lenne valami élő növény, mert az oxigént fejleszt, a víz és a hal számára is jó, és persze szebb az az akvárium, amiben növények vannak.

2010. jún. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!