Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék egy low-tech akváriu...

Szeretnék egy low-tech akváriumot. Ajánlott kezdőknek is?

Figyelt kérdés

Régóta gondolkodom egy akvárium elindításán, és nagyon megtetszettek az elképesztően dús növényzetű, gyönyörű low-tech akváriumok.

Garnélát szeretnék tartani benne, esetleg nano halakat.

Érdemes full kezdőként belevágni?


2018. márc. 26. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

persze, ha nem szerzel gyakorlati tudást sose jössz bele.

döntsd el, h mekkora akváriumot akarsz, kb mennyi rá a keret, aztán könnyebb technikát ajánlani.

2018. márc. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Persze! De előtte jól olvass utána és tervezd meg, amikor elég infód van akkor kezd összerakni, mert vannak dolgok amiken egy elindított akváriumnál nem tudsz már könnyen változtatni (pl aljzat alá táptalaj, az aljzat maga, az akvárium mérete stb).
2018. márc. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egy kisebb akváriumot szeretnék, mivel sajnos a lakásom is kicsi, és legnagyobb bánatomra nincs hová raknom egy 120 literes medencét. :)

Egy 60 literes bőven elég lenne, vagy még kisebb.

2018. márc. 26. 21:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Abból már szép lowtech akváriumot lehet összehozni még viszonylag kivitelezhető áron is. Nekem is van egy hasonló méretű ilyen akváriumom.
2018. márc. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pedig nincs nagy különbség, 5cm hossz, 5 mélység, 8 magasság, máris megvan. terra-pro jó áron készít akváriumokat, most vettem egy 80 literest-panorámát. 71x34.5x37 ez már elég széles, és van hely felfelé is a növényeknek. halak miatt se mind1 mit veszel. igazából 100 szerintem a legjobb. eladtam egy két oldalt íveltet, 76x35x38-as volt, az nagyon pöpecül nézett ki.
2018. márc. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tulajdonképp olyan bútorom nincs, ami elbírna egy nagyobb akváriumot. Apukámnak volt egy 340 literes aksija még kiskoromban, az alá is rendesen meg kellett gondolni, mit rakunk; mindig kihangsúlyozta, milyen fontos az aksi alatt lévő bútor. Nekem egy üveg dohányzóasztal és egy íróasztal áll a rendelkezésemre, mint lehetséges hely. :/ Ez utóbbi masszív és erős, de nem bízom benne.

Emiatt kellene akkora aksi, amibe apró élőlényeket rakhatok, nem kifejezetten halas medencét szeretnék. Színes legyen és képes legyen a helyváltoztatásra, csigák, garnélák, egyéb gerinctelenek. :) A hal csak egy opció; hátha sikerül valami izmosabb bútort szereznem, amire tehetek nagyobb aksit is.

2018. márc. 26. 22:41
 7/9 anonim ***** válasza:

Jesszus jó hogy ez szóba került, eszedbe ne jusson az üveg dohányzóasztalra rárakni, az íróasztal is rossz választás, mert megvetemedik a bútorlap, hajlik majd a feszültség üvegtörést okoz.

Olyan bútort kell választani, amire ráfekszik az akvárium, levezetődik a súly a földbe. Az akvárium alatt minimum két, nagyobb akváriumnál minimum három alátámasztási pont legyen.


Itt a bútor résznél nagyon jól összefoglalják mire kell figyelni: [link]

2018. márc. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jaj dehogy, a dohányzóasztal csak az őt megillető szerepet tölti be, egy kávésbögrét is alig merek rátenni. :D

Egy, az akváriumhoz készült bútor ára mennyire húzós?

2018. márc. 27. 03:35
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én két kisebb, 49*35-ös bútort tetten egymás mellé, összecsavarozva. Vettem rá konyhai munkalapot, így középen kettő, széleinél egy-egy bútorlap tart. Ezen van 110 literes.
2018. márc. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!