Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hülyebiztos akvárium? Mit...

Hülyebiztos akvárium? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Szeretném berendezni életem első akváriumát, egy kicsit tartok tőle, mert nagyon idegen terep és nem szeretnék halat kínozni.

Sokat olvasgattam a témában, de még mindig nem vagyok biztos pl. abban, hogy hogyan kell összeadni a halak vízigényét, tehát ha teszem azt, van egy 200 literes akvám, és beleteszek egy aranyhalat (Isten ments így kezdetnek), akkor ő épphogy elvan benne, hogyan tudom kiszámolni, hogy másfajta hal fér-e még egyáltalán mellé?

Én csapathalat szeretnék, jó sokat, hadd úszkáljanak együtt - neonhalban gondolkoztam -, őket mivel társítanátok úgy 200-250 literben? A férjem bettát és valami csigát szeretne. A bettát én valahogy nem tenném bele, mert csak a bajt csinálná, ezen felül úgy tudom, neki sokkal melegebb vízre is van szüksége, nem?

Bármilyen javaslatot szívesen veszek, lehetőleg strapabíró és teljesen kompatibilis társításokra nagyobbacska akváriumba. Nem szeretném dugig tömni, de azért legyen benne élet :)


2018. márc. 28. 13:43
1 2
 1/12 Saku14 válasza:
14%
Mi az a "hulyebiztos" akvarium?
2018. márc. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező magára értette, hogy hülyebiztos. Nem ért hozzá, csak valahogy így fogalmazott. :)


Neonhal, vitorláshal neked kezdetnek megfelel. De minden szükséges eszközt szerezz be hozzá.

Egyelőre bettát semmiképp. Majd ha beletanultok, akkor talán.

2018. márc. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ezt egy olyan embertől kérded, aki végigrettegte a macskái kölyökkorát, hogy mikor fogja megölni őket véletlen :D

Az életben nem láttam még közelről akváriumot, bár az alapokat el tudom olvasni, a gyakorlat azért más, erősen amatőr vagyok. Olyan társításra és netán növényekre szeretnék tippeket, amik nem olyan kényesek, hogy az első bakira feldobják a nem létező talpukat.

De jó hogy emlékeztetsz, az kimaradt, hogy ijedősek lehetőleg ne legyenek, mert a két macskát nehéz lesz távol tartani a "tévétől" :))

2018. márc. 28. 14:06
 4/12 anonim ***** válasza:
27%

Ja, és a kereskedésben ha tanácsot kérsz, biztos, hogy adnak. Ahhoz is, miket kell beszerezned. Nem elég az akvárium, kell hozzá elég sokminden.

Előző voltam.

2018. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, talán a vitorlással a férjem is megbarátkozik betta helyett.

Hát, a kereskedésekről olvastam már elég rémtörténetet, képesek aranyhalat adni 40 literesbe, csak vidd... utoljára az ő szavukat hiszem, amíg nem bizonyosodom meg a megbízhatóságuk felől, inkább szerzek húsz helyről infókat :D A dolog műszaki részével szerencsére könnyebben megbírkózunk :)

Azt hogyan tudom kiszámolni, hogy mennyi neont rámolhatok be az akváriumba? Gondolom, ők szeretnének minél többen lenni. Csigusz milyen mehetne be melléjük?

2018. márc. 28. 14:12
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
4-6cm-es halak esetében 1liter víz-egy centi hal. Vagy is egy 6 centisre halra jusson 6 liter víz. Ez azt jelenti, hogy pl egy 120 literesbe lehet tenni huszat. De mást nem. Ha más fajta hal is lenne benne, csökkenteni kell a létszámot, viszont van egy minimum ami alá nem szabad menni. Diszhal.info és akvaguru sokat segít ha elolvasod.
2018. márc. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5., kérdező! Hát én sem éppen az állattartásra gondoltam, hanem a felszerelésekre. Ahhoz legalább értenek, bár ki tudja.., a növényekhez biztos! :) Vettünk (azaz vett a férjem a lányunknak eleve beteg vadászgörényt, anno jó sok pénzért, amit soha többet..., a legnagyobb gondoskodás mellett is elpusztult, és még sorolhatnám, állatkereskedésekről ennyit részemről is.) Vitorláshalnál, egyszerűbb tartású halaknál nem volt gond, szépen éldegéltek jó sokáig. A hím betta mondjuk olyan vad volt, hogy egyáltalán nem tűrt meg maga mellett másik fajtát. Sajnos ki kell tapasztalni. Sok sikert, ha belevágtok, de tudj róla, nem egyszerű menet. Mint írtam, a felszerelésekre gondoltam: lélegeztető, fűtés, világítás, növények, stb. Nem tudom, az ország melyik részén élsz, de itt GYMS megyében egyetlen egy normális állatkereskedés van már évtizedek óta. Csigáink nem voltak az akváriumban. De vannak az algaevő halak, ők is bírják a strapát. Aztán tényleg belejöttök. Nagyon szép egy nagyobb akvárium, de sok macerával jár.

2-es válaszoló voltam.

2018. márc. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Skid05 ***** válasza:

Én azt mondom, ha a növényeket az első hónapon túl életben tartod, az egy visszajelzés, hogy jó a technikai háttér, megértetted a nitrifikációt, és van is egy kialakult baktériumkultúrád, amely egy ökoszisztéma alapját képzi. Ide jönnek a halak, mint utolsó láncszem.

Alapból arra törekedj, hogy minden szintnek meglegyen a saját lakója, a természetben ez már

bevált recept, kézenfekvő (viszont csak opcionális) egy élőhelyről válogatni, az igények így eleve összehangoltak. Nyilván ha van egy kiválasztott, ahhoz már lehet viszonyítani. A rajhalak dekoratívak együtt, de nem fognak úgy hozzád nőni, mint a karakteres egyéniségek, melyekből az a pár egyed is erős kötődést tud kiváltani hosszabb élettartama alatt. A centizés a rajhalakra vonatkozik, a többiekre fajonként más-más szabályok érvényesek.


Neonból a vöröset javaslom, dekoratívabb és a hőfok tolerancia miatt könnyebben társítható, a rajhalak közül könnyebb válogatni, a tapasztalat itt nem olyan súlyos faktor, 200-ban már szép egyedszámok tarthatók, a felső-középső réteget megtöltik élettel.

A betta tartása eleve magas medencébe nem javasolt, másrészt az igényei miatt limitálod a társítási lehetőségeidet, külön, kisebb tartályban inkább.

A vitorlás kb egy szinten van az említett aranyhallal ha a szükséges tapasztalatot vesszük, viszont kevésbé költséges jószág, ahogy öregszik egyre rigolyásabb, nem kezdők hala.

Alulra indításnak a corydoras nemzetségből válogatnék, igen hasznos házmesterek.


Az igényelt vízparamétereket a diszhal.hu/akvaristalexikon.hu érdemes egyeztetni, a társításokról itt érdeklődni, ahhoz kell tapasztalat.

Kevésbé súlyos egyéniségek kezdőknek: gurámi fajok, xipho, sziámi algaevő, ancistrus.

Növényzet: cryptocoryne aponogetifolia, limnophila sessiliflora, hygrophila polysperma, najas guadelupensis, ceratopteris thalictroides, vallisneria spiralis, anubias fajok.

2018. márc. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mi úgy vettük a házunkat 10 éve, hogy a falba bele volt építve egy 100 literes üres akvárium. Azelőtt sosem foglalkoztunk ilyesmivel, de vagy teszek oda egy beépített kivilágított polcot valami dísztággyal, amit feleslegesnek éreztem, vagy belevágunk.

Kezdetnek sokat olvastam, aztán nagy izgalommal berendeztük és az előírt idő után beleraktuk a halacskákat. Én is találkoztam olyan kereskedővel, aki simán eladta volna nekem a brakkvizes halat, persze volt annyi eszem, hogy először utánaolvastam az igényeinek.

Nálunk a halak végelgyengülésben pusztulnak el, nem zsúfoltuk túl, sok a növény. Biztosan lehetne harmonikusabb, pl azonos élőhelyről való halak, de működik.


Olvass sokat és vágjatok bele!

2018. márc. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#9 vagyok, #8 profi, kb felsorolta a halainkat, bár gurámink nincs. Nálunk csak a cryptocoryne és a vallisneria maradt meg a növények közül, kapnak növénytápot, néha vissza kell őket vágni.
2018. márc. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!