Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumot szerettem volna,...

Akváriumot szerettem volna, na de nem így. Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Néhány napja feltettem itt egy kérdést a low-tech akváriumokról. Ezt a témát felhoztam egyik munkatársamnak, aki erre nagyon lelkesen behozott nekem a munkahelyre egy aprócska akváriumot, benne 3 műnövénnyel, ajzattal, és két törpe karmosbékával. Az aksi 11 literes (oldalán ott van még a címke...), nincs hozzá semmilyen technika, nem is volt. A gyerek megunta, mert nem szép színes halakat kapott, hanem ezt a két brekecset. Munkatársam úgy vélte, hogy mivel a kölkét nem érdekli, én meg pont aksit szeretnék indítani, úgymond "rámsózza" ezt a kis medencét.

A két béka egészséges, egy hím és egy nőstény. Fagyasztott cyclopsot vettem nekik, az étvágyuk kiváló, mozgékonyak, élénkek.

Hirtelen nincs pénzem nagy aksit szerezni nekik, de ha valamit javítani lehetne az életterükön, szívesen venném a tanácsokat hozzáértőktől.

Segítene valaki?


2018. márc. 29. 04:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Maga az akvárium a legkevesebb, amit rájuk kéne költeni, szóval ha arra nincs pénz, akkor az egész projekt felejtős.

Erre nincs ötletem, 0 ft-ból nem lehet állatot tartani.

(Az, hogy mozgékonyak, meg élnek fényévekre van a tartástól, a guantanamoi foglyok is mozgékonyak, meg élnek)


Kérdés, hogy mekkora kerettel akarod elkezdeni a szóban forgó lowtech aksit? Csak mert egy nagyobb aksi kb 3000 ft.

Egy életképes lowtech-be meg csak a szűrés meg a világítás mondjuk 10-15.000, és akkor a legkisebb méret körül gondolkozunk.

2018. márc. 29. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem is akarsz békát tartani, inkább keress nekik jó helyet! Túl sok pénz, túl sok tanulás, túl sok meló!
2018. márc. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Legszívesebben megtartanám őket, a low-tech akváriumról inkább lemondok egy időre, az ő érdekükben.

A hétvégén beszerzek egy nagyobb aksit, használtan találtam pár jó darabot. Addigra el is tudom intézni a fuvart.

Kell nekik szűrő? Tüdővel lélegeznek, igazi növénnyel pedig az előző gazdi nem akart molyolni. :/ Az aljzat egyébként tiszta, mert nem olyan régi az akvárium.

2018. márc. 29. 13:13
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Természetesen, minden akváriumba kell szűrő.


De ha amúgy is használt cuccokat nézegetsz, és nagyobb akváriumot, és úgyis kell hogy vegyél szűrőt is...

Hát nem sokkal kéne megtoldani, hogy akkor vegyél használtan legalább egy 54 literes akváriumot, szűrővel.


(csak majd a szűrőre kérdezz rá itt is, hogy alkalmas e az akváriumhoz, vagy milyeneket találtál, mert nem mindegy.)


Na szóval ha lenne egy minimum 54-es, akár műnövénnyel, világítás nélkül, de szűrővel, az már jó lenne a békáknak.


És azt a jövőben lehetne tovább fejleszteni világítással, élő növényzettel, 1-2 hallal, ami társítható a békákkal, szóval szép lassan meg lehetne csinálni az eredeti tervet, és akkor nem kéne lemondani arról sem.

2018. márc. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Te nem szoktál kutyás kérdésekben jókat válaszolni? Ugye, hogy de?


Kezdjük az alapvető különbséggel a kutyák és mindenféle vízi izék között: a kutyák szobatisztaságra nevelhetők, a halak nem. A halak és a békáid pont abba a vízbe végzik a dolgukat, mint amiben élnek, esznek, lélegeznek. Az ürülékben, vizeletben található ammónia szépen lemérgezi őket, pluszba még irritálja is a bőrüket, marja a kopoltyújukat. Az ammónia semlegesítésének egyetlen bombabiztos módja van: a bejáratott szűrőben található nitrifikáló baktériumok a folyamatosan termelődő ammóniát előbb nitritté, majd nitráttá bontják, utóbbi már csak nagyobb tételben mérgező, heti 30% vízcserével karban tartható. Szóval a szűrő az iszonyatosan alapkellék.


Kötelező szakirodalom a témában:

* [link]

* [link]


Én a helyedben a következőket csinálnám:

* kerítenék nekik másodkézből egy 54 literes akvát és egy szűrőt, átraknám őket (minél nagyobb a víztömeg, annál jobban oszlik az ammónia)

* kunyerálnék valakitől használt szőranyagot, hogy minél hamarabb meglegyenek a nitrifikáló bacijaim

* vennék még egy marék fagyasztott kaját, mert az egyoldalú táplálás hosszú távon gondot fog okozni

* vennék / kunyiznék néhány alap növényt (vékony vallisnéria, májmoha, jávai moha - ezek olyan szaporák, hogy sokan ingyen is odaadják őket, csak vigye már el valaki)

* kitanulod a low tech akvarisztikát és ahogy pénzed engedi, egy hosszú hétvégén átalakítod az akváriumukat low tech növényessé. Ezek a brekuszok teljesen növény-kompatibilisek.


Amire viszont oda kell náluk figyelni:

* magas vízoszloppal nem boldogulnak

* ha beállt a nagyobb akva, akkor vegyél még legalább 1 havert nekik, lehetőleg kislányt, trióban jobban érzik magukat :)

* elvileg lehet őket halakkal tartani. A gyakorlatban viszont mindenkinek egyszerűbb, ha külön akváriumuk van, ugyanis ezek a békák iszonyatosan bénák (vaksik, lassúak), etetésnél garantáltan lemaradnak, a kézből viszont csak addig megoldás, amíg el nem utazol egy hétre

* gyógyszerérzékenység - nem mindent bírnak, amit a halak.


Békához még:

[link] (ez a fórum nagyon lassú, viszont


Az egyetlen oka, hogy betta úszkál az 54 literes low tech akváriumomban és nem törpe karomosbéka, hogy röhögve elélnek 10+ évig, amit én per pill. nem tudok vállalni.

2018. márc. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a segítséget, elképesztő jó válaszok születtek.

De sajnos a békák elpusztultak... Hiába vettem meg az aksit és minden egyebet, amit írtatok, már nem volt mit átköltöztetni az új medencébe. Akkor pusztulhattak el, amíg nem voltam itthon. Nem bírták tovább. :/ Mindkettő a víz tetején lebegett hanyatt fekve, felpuffadva, kifakulva.

Az akváriumnak persze nekiállok, most már csak azért is békás aksi lesz. :)

Mégegyszer köszönöm mindenkinek, sokat segítettetek.

2018. ápr. 3. 14:00
 7/7 patterson ***** válasza:
csakazértis ??? alaposan olvass utna mielőtt békahaláltábort üzemelnél be...
2018. ápr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!