Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta halnak hogyan állitsam...

Betta halnak hogyan állitsam be a víz melegítöt?

Figyelt kérdés
Vettem ma a Betta halamnak egy aqua szut 20w-os akvarium fütöt de nem igazán tudok el igazodni rajta. Nincs rajta beállitási lehetőség hogy menyire fütsön. Egy 30x15x20 as 9L es akváriumhoz vettem ha valaki már használta kérem adjon valami tanácsot. Van rajta egy táblázat de nem valami érthető.

2018. ápr. 11. 13:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nem komoly a kérdés?

Törvény tiltja gerinces állatok tartását 30 liter alatt. Egy bettának az a minimum, de én inkább 40eset javasolnék. Ha belerakod a vízfűtődet abba a befőttesüvegnyi vízbe, fel fogja forralji a halad

2018. ápr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Az eladó azt mondta hogy teljesen jo ez az akvárium méret ha egyedül akarom tartani :) nem egy pici gömb akváriumba van a hal :) és pont amiatt kérdeztem hogy hogyan használjam a melegítöt mert nem akarom fel forralni :)
2018. ápr. 11. 14:42
 3/22 anonim ***** válasza:
Nem az eladó dolga utána nézni hanem a tiéd, guglizz rá bmeg hogy hogyan kell tartani. Most törvényileg is állatkínzást követsz el, a hal pedig max néhány hetet fog bírni.
2018. ápr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Khm oké :D szerintem aki kötekedni tud ide írni és nem normálisan válaszolni egy normális kérdésre az inkáb menjen és kövezze azt aki egy nano akváriumba tartja ami már tényleg egy befőttes üveg :) az eladó pedig az akvarisztikai részen volt és valószínüleg ért hozzá jobban mint egy két googlen talált cikkben leírva :)
2018. ápr. 11. 15:03
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Vedd már a fáradtságot és tegyél meg annyit hogy beírod a gugliba-bette tartása-. Utána gyere visdza bocsánatot kérni.
2018. ápr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
bette=betta, már tiszta ideg vagyok
2018. ápr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm igazad van, ugyanis nano akváriumról átlagosan 10-40l-ig beszélünk, a tiéd meg csak 9 literes, szal éppenhogy, de kicsúszik belőle. Figyelj, nem beszólogatni akarunk, hanem segíteni. Te mit szeretnél? Azt, hogy évekig gyönyörködhess még a haladban, aki egészségesen úszkálhat a helyén, vagy azt, hogy pár hét/hónap alatt elpusztuljon, te meg egy kudarcként éld meg, és lelkiismeretfurdalásod legyen utána.

Azért mert eladó, az egyáltalán nem jelenti azt, hogy amit mond, az jó is. Azért mert én cba eladó vagyok, és azt mondom, hogy nyugodtan megihatod a domestost, nem fogod meginni, igaz?

Az az eladó vagy 2 hónapja még a tescoban dolgozott, és csak fagyasztva látott halat (ugyanis nem szükséges csak keri végzettség egy állatkereskedéshez) vagy az a célja, mint minden kereskedelmi ágnak, hogy pénzt csináljon, ezért lehazudja a normális (és sokkal drágább) tartási körülményeket, hogy a vásárlót ne ijessze el. Szerinted miért van olyan sok szabadon engedett ékszerteknős a tavakban? Mert a “tisztességs” eladók elfelejtettek szólni, hogy a pár centis teknős majd megnő 30 centisre is, és 40 évig elél, és felnőtt korára egy minimum 500 l-es akváriumra lesz szüksége. Ahogyan arról is gyakran elfelejtenek szólni, hogy az akváriumnak üresben kéne járni min. 2 hétig hogy kialakuljon a megfelelő bacikultúra ami lebontja a hal által termelt ammóniát, ami ha megmarad a hal halalát okozza. Aztán meg a sok kezdő akvás itt kérdezősködik, hogy miért pusztulnak el a halaik. És hogy neki az eladó mondta, hogy ez így jó lesz, meg hogy vigyen haza egy 40 literes akvába nyugodtan 3 aranyhalat akiknek minimum 200les aksi kéne.


A googlen talált cikkekben olyan emberek írnak, akiknek szenvedélyük az akvarisztika, és 20-30 éve csinálják, és rengeteg dolgot tapasztaltak már, nem egy eladó, aki 2 hete dolgozik ott. De ha úgy gondolod, még mindig hülyeséget írunk, akkor miért van az, hogy a magyarországi törvénykönyvben is mint kormányrendelet:


14. § (5) * Tilos d) gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb űrtartalmú térben tartani.


Ezeket a rendeleteket állatorvosok és más szakvégzettséggel rendelkező emberek javasolják, majd az állam elfogadja, nem egy mezei eladó, akinek semmi végzettsége sincs.


A másik probléma, hogy egy 9 literes akváriumot nem fogsz tudni fűteni. Viszont a bettanak 27-28 fokos víz kéne. Úgyhogy kérlek szépen nézz utána a tartásának, hogy mire lenne szükséged. Ha nem hiszel az internetben semmi baj, menj be egy könyvtárba, ott is találsz majd szakirodalmat, csak lehetőleg ne egy 1980as kiadást nézz.

2018. ápr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ha az eladó értene hozzá, nem adta volna oda. Menj vissza, kérdezd meg tőle, hallott e már az állatvédelmi törvényről.
2018. ápr. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Jól értem a szitut, hogy amellett, hogy épp az egyik leggusztustalanabb törvénysértést követed el, még neked van bőr a képeden arcoskodni, meg oltogatni?!


Bár, egy olyan embertől, aki szerint egy kereskedelmi iskolát végzett ember jobban ért a halak biológiájához, mint a halbiológusok (akiknek ugye z az ostoba google kidobja a publikációit találatként)

abból nem is nézek ki többet...

2018. ápr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
51%

nem ért hozzá... sima bolti eladói végzettsége van, múlt héten még a pékségbe tolta, előtte meg a tescoba annyira ért hozzá.

a törvény nem véletlenül írja elő, szóval egyedül te vafy a felelős érte!


szűrő van benne? anélkül a fűtő se tud optimálisan működni.

a kérdésre a válasz, legalább 27-28 fokos legyen a víz.

2018. ápr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!