Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy kb 75 literes akváriumot...

Egy kb 75 literes akváriumot 12-14 hallal elvinne a Waldbeck clerflow külső szűrő?

Figyelt kérdés

6w, 400 liter óránként, olyan határeset érzésem van.

Válaszokat köszönöm.


2018. ápr. 12. 18:06
 1/10 Skid05 ***** válasza:
Egyáltalán nem elhanyagolható, hogy milyen fajtársítással és azt milyen megoszlásban. Egyébként néhány nanohalas esetet leszámítva ennyi hal 75 literre már a túltelepítés kategória.
2018. ápr. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
6-8 kolibri, 4-6 panda harcsával.
2018. ápr. 12. 19:14
 3/10 Skid05 ***** válasza:
Igen ez a néhány eset egyike. Hozzátenném, nem ismerem a szűrőt, a névleges 400-as már jól hangzik, ha annyi. Látom UV szűrője is van. Van oka, hogy emellett döntöttél?
2018. ápr. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Uv szűrő? Nem hiszem hogy van, amit néztem az 7000ft, ez még beleférne a keretbe, nem kéne elvenni az amúgy is kevés helyből.
2018. ápr. 12. 19:56
 5/10 A kérdező kommentje:
6UV típus szám
2018. ápr. 12. 19:59
 6/10 Skid05 ***** válasza:
Én a nagy tesóból indultam ki, annál ez áll: „A Clearflow 55UV készülék szűrő teljesítményét egy beépített 9W-UVC-szűrő növeli, amely megtisztítja a vizet a baktériumoktól és az alga spóráktól”. Ugyanezt a többinél nem látom, de az UV attól még félrevezető, ezek szerint a tartályon kívüli kisebb szűrő a 6w-osnál csak mechanikai előszűrést végez, az mondjuk hasznos. Alkatrész-forgalmazása milyen amúgy, mert látom árban vetekszik a kínaiakkal.
2018. ápr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
semmi komoly infóm nincs, tapogatózok én is a sötétben. nézegettem szűrőket, a gugli meg tudod a barátom. azóta folyamatosan nyomja, így jött be a képbe ez is. árban egy közepes akasztós, de azoknak nagyon gagyi a "töltete", itt a cm3 fogott meg. lenne mit belepakolni, és azért az 1 liter több mint egy gyufásdoboznyi szivacs.
2018. ápr. 12. 21:34
 8/10 Skid05 ***** válasza:
Csak olyan szűrő megvételét lépném meg, ahol megfelelő hitellel rendelkező alkatrész-forgalmazót találok, ami 3 hónap múlva jó eséllyel nem húzza le a rolót vagy – ami még jobb – egyből annyival kiegészíteném a beruházást, hogy a kritikus alkatrészekből is vennék egyet. Rotor, tömítések, csapok, ha nincs tartalék és pótolni nem tudod, sok fáradozás veszhet kárba és mivel a kompatibilitást a gyártók sokszor saját márkájukon belül is megvariálják, lesz egy használhatatlan és jó eséllyel eladhatatlan szűrőd. Az ára az faja, kétségtelen.
2018. ápr. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Attól tartok ez nem az az árkategória, ahol nagyon rágyúrnának az alkatrészre. Ma már ha valami tönkremegy, kuka. 1-2 év múlva lehet hogy már nem is fogják gyártani. A legtöbb cégre azért van rálátásom, de a waldbeck teljesen ismeretlen.
2018. ápr. 13. 08:12
 10/10 anonim ***** válasza:

Ilyet vegyél inkább, ez biztos elég lesz

[link]

2018. ápr. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!