Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért "menekül" a nőstény xifo?

Miért "menekül" a nőstény xifo?

Figyelt kérdés

Fél éves hím ananász xifohoz lett hozva 1 ananász és 1 közönséges nőstény xifo. Az ananász xifo már nagyobbacska, teltebb ~3,5-4cm. Neki folyamatosan udvarol a hím, de nem igazán vevő a dologra.Talán nem ivarérett még? A közönséges még igen pici ~2,5-3cm , szinte biztosra gondolom, hogy nem ivarérett. Ő még bujkál táplálkozik, de ha bepróbálkozik a hím ő is "menekül".

Nem vagyok biztos, ezért tettem fel a kérdést, esetleg teljesen mellé lőttem..

Válaszokat előre is köszönöm:)



2018. ápr. 16. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Általában a hímek folyamatosan udvarolnak, a nőstények meg igyekeznek előlük menekülni az esetek nagy többségében. Ezért fontos a nagy akvárium és sok növény, búvóhely.

Hány literben vannak, milyen és hány más hal van velük (ha van)?

2018. ápr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

100-120 liter körüli. Az aljzatot rendesen, dúsan borítja növényzet, ahol a xifo hím próbálkozni se tud, max követni a nőstényt (a picibb xifo ezt igen jól ki is használja ).

A társaságuk 3 idősebb vörösfoltos pontylazac, 4 neonhal és egy 8cm körüli algaevő.

A víz kiegyensúlyozott, kristály tiszta évente 2-3 vízcsere elég.

(megjegyzés képen: a nagyobb xifo lány mintha nem akarna elbújni csak kelleti magát. )

2018. ápr. 16. 21:31
 3/8 A kérdező kommentje:

62 literes*

(régivel kevertem :"D )

2018. ápr. 16. 21:33
 4/8 Skid05 ***** válasza:

A xifo libidója az egyik legkisebb probléma. Amúgy klasszikus mesterhármas, a halfajok sem társításban, sem létszámban, sem az aki méretéhez nem passzolnak, de ezt nyilván te is tudod, ha évek óta tartod őket, és ennek lecsekkolása is csak pár kattintásra van tőled. Viszont…

A kristálytiszta vízzel kapcsolatban ne legyenek illúzióid, igen komoly láthatatlan mérgekkel telítődhet a víz fél év alatt, különösen akkor ha ilyen kis víztömeg. Az öntisztulás véges, kis helyre nem tudsz akkora növénytömeget bezsúfolni, hogy ennyi hal végterméke maradéktalanul elhasználódjon hosszú távon. A már benne élő halak adott pontig akklimatizálódnak, de ennek ára van élettartamban és minőségben egyaránt, öreg víz szindróma néven ismert.

Megfelelő ütemben nőnek a halaid? Ez volt az eredeti létszám? Mekkora szűrő dolgozik rajt? Milyen vízzel pótolod a párolgást? Mit takar a „kiegyensúlyozott víz”?

2018. ápr. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
A tartási problémákról már előttem írtak. A 3-4 cm xifó nőstények még nem ivarérettek de felnőtt korban is jellemző rájuk a hímek elől menekülés. 1 hím 2-3 nőstény aránynál dús növényzet és megfelelő akváriumméret mellett ez nem vált ki különösebb stresszt. Viszont a vízcserék hiánya igencsak káros. Egy ekkora akváriumnál a heti 30% vízcsere igencsak indokolt lenne, azonos hőfokú állott ill klórtalanított vízzel. Ha régen volt vízcsere, akkor 10% vízcserével kezd és fokozatosan 10-10% al növeld hetente 30%-ig és innentől ennyit cserélj minden héten.
2018. ápr. 17. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

évente 2-3 vízcsere? :DDD

nitrát foszfát brutál lehet, heti 30% kellene...

simán a rossz víz miatt is lehet stresszes a halad és amiatt üldözi..

2018. ápr. 17. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
a víz lehet mechanikailag tiszta, de vannak szemmel nem láthatóü dolgok is benne (ammónia, nitrit, nitrát, foszfát) aminek a szintje lazán lehet toxikus annak ellenére, hogy a dilettáns "akvarista" szerint kristálytiszta a víz, ja kristálytiszta ganajlé..
2018. ápr. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mert a hímeknek állandóan nőzhetnékjük van, és ezt a nőstények NEM MINDIG szeretik.

De ez teljesen normális, ennek nem lesz rossz hatása! Nálam egy hím és egy nőstény xifó van, meg egy nőstény platty. Hol egyiket hajtja a hím, hol a másikat. Nagyon jól érzik magukat az én meglátásom szerint.

2018. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!