Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy alga evőm mit ajánloto...

Van egy alga evőm mit ajánlotok neki mit adjak enni és hogyan? Guppikkal van eggyütt vagy hogy tudom be algásítani az auqvariumot úgy hogy csak egy kicsit éri a napfény? Vagy esetleg milyen zöldséget és hogyan?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 18. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Vegyél neki süllyedős algatablettát. Ez egy nagy tévhit hogy az anciknak nem kell adni enni és algán élnek.

Megkérdezhetem hogy hány literben van? Mert 90 liter felett ajánlott csak a tartása, hiába kicsi.

2018. ápr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Saláta levelet forró vízzel le kell önteni, akkor megpuhul, azt lehet adni.
2018. ápr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én hurkapálcán teszek be nekik uborkaszeletet, imádják. 2-3 vékony karika ubit szúrok a pálcára. A pálcát meg a kavicsba, hogy ne lebegjen a víz felszínén.
2018. ápr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem kell bealgásítani az akváriumot, van ott általában annyi amennyire szüksége van, viszont egy fára, gyökérre, esetleg kéregre, falevelekre szüksége lenne az emésztése miatt. A zöldségeket nyersen, forrázva és félig főve lehet adni állaguk szerint: saláta, spenót, gyermekláncfű, uborka, dinnye, padlizsán, tök, cukkini, brokkoli, stb. Algatabletta mehet pluszba és a guppiktól lehulló kaja is az övé. Arra figyelj, hogy fagyasztott az-az nyers állati eredetű kaja is jusson neki néha. Élő algát úgy szoktunk adni, hogy naposabb ( nem a tűző napra) helyre kiteszünk egy üvegedénybe akváriumvizet és ebbe belerakunk pár nagyobb laposabb követ, ha jól bezöldültek a követ betesszük az akváriumba, ha leették cseréljük. Szüksége lesz még egy bújóhelyre is ahol pihenhet, ezt megépítheted kövekből, kérgekből, gyökerekből, cserépből, nagyobb kókuszhéjból.
2018. ápr. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi a segitséget mindenkinek!

jó neki pl.: fagyi vörös szúnyog lárva vagy fagyi sórák?

és az ubi nem zavarossitja a vizet?

2018. ápr. 19. 17:03
 6/9 A kérdező kommentje:
egyébként egy 54 literesben van 1db
2018. ápr. 19. 17:04
 7/9 Salx Narval ***** válasza:
Ez az akvárium idővel kicsi lesz neki, 90-100 litertől tartható, el kell ajándékozni ha nincs nagyobb akváriumod. Egy vékony szelet forrázott ubit hamar elfogyaszt, ha nem nyúlt hozzá reggelig vedd ki és próbáld máskor, lehetőleg estefelé etesd. Mind a két fagyi adható neki is. Semmilyen kaját nem szabad sokáig egy ekkora akváriumban hagyni. Ki kell kísérletezni, hogy miből mennyit eszik meg naponta és attól inkább kevesebbet adj egyszerre, talál ő magának pótlást ha éhes még.
2018. ápr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszi a segítséget!
2018. ápr. 20. 07:19
 9/9 A kérdező kommentje:

van most bent neki egy forrázott saláta levél de még nem cuppant rá nem vette észre még vagy simán nem éhes?

amúgy egy haver egy 50 literesben nevelt fel egyet újszülött korától és már 1 éves és semmi baja azért gondoltam én is egyre de köszi a tanácsokat :)

2018. ápr. 20. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!