Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kezdő akvarista vagyok vettem...

Baksi Tibor kérdése:

Kezdő akvarista vagyok vettem egy komplett Akváriumot halakkal szeretnék segítséget kérni mit hogyan csináljak. Tudna esetleg valaki pl skype-on segíteni?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 19. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Írj le mindent ide az akváriumról, hány liter, hány és milyen fajta hal, milyen szűrő, milyen növények, milyen időközönként csinálsz részleges vízcserét stb.
2018. ápr. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Skid05 ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

Mi lett fenti linken említett halaid sorsa? Megváltál tőlük?

[link]

Ha az akvagurun szereplő „kezdőknek” menün már átrágtad magad jobb esetben többször is, reméljük megtetted, és valami nem világosodott ki eléggé, akkor itt is el tudjuk tüntetni a vakfoltokat. De előtte muszáj elsajátítani az alapokat. Megkerülhetetlen, még úgy is, hogy a befektetés sajnos nálad is megelőzte a tudástágítást.

2018. ápr. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Megoldottam a problémát az új szűrő jól funkcionál ja es természetesen átrágtam magam a dolgokon.
2018. ápr. 22. 15:27
 4/8 A kérdező kommentje:
A következőt tettem vízcsere kb 1/4 közben megmozgattam a homokot plusz készítettem üveg tetejéből tölcsér porszívózást és ezzel takarítottam közben volt előkészítve kezelt állott víz és azóta a víz tiszta a halak is rendben vannak jól érzik magukat
2018. ápr. 22. 15:30
 5/8 A kérdező kommentje:

Elötte utána kép

[link]

[link]

Szerintetek jobb a helyzet?

2018. ápr. 22. 16:02
 6/8 Skid05 ***** válasza:

Látva az „ilyen volt” állapotot az ¼-es vízcsere mellett azért illúzióid ne legyenek, lehet, hogy mechanikailag megszűrte az új filter (külső szűrő?), láthatóan tisztább, de a biológia nem lesz tökéletes 1,5 hét alatt. Nitrát/nitrit/ammónia jó eséllyel még mindig határérték felett. Még 2x25%-os csere bőven elkelne pár nap eltéréssel, a kajával óvatosan bánnék.

Halpusztulás nem volt? A társítás továbbra sem optimális, a guppik rosszabbak, mint az egerek, szétszülik a 150-t is seperc alatt, a bettának dús növényzet és konstans meleg víz dukál (a többiek kevésbé szaunapártiak), de 4 harcos bármely egyéb tényező nélkül is botorság, a neonokból raj kéne 10+ egyedszámmal, az ancikból kettőt kéne megtartani, (farost is elkelne nekik) a vízkémiai igények nem egyeznek, de az utsó két faj társítása működőképes. Mondjuk lágyított vízben.

2018. ápr. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem volt pusztulás

És köszönöm

2018. ápr. 23. 10:09
 8/8 A kérdező kommentje:

És igen külső szűrő

Eheim echo pro 200

2018. ápr. 23. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!