Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lehet hogy terhes a mollym?

Lehet hogy terhes a mollym?

Figyelt kérdés

Kb 3hete vettem egy dalmata mollyt ,nőstényt

És már akkor láttam hogy nagyobb a hasa mint amekora a többieké és azt gondoltam hogy terhes.

Azóta nem nőt nagyon a hasa talán egy nagyon picit de mar 4 napja a levegőztető tetején lebeg és nem nagyon úszkál a többiekkel ? Lehet hogy akkor nemsokára megszül ?

Mert a hasa nem olyan nagy mint ha most szűlne .



2018. ápr. 24. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy halam volt eddig, ami ilyet produkált vásárlás után. Első nap nem, de másnap kézzel kivettem, nem úszott el. Sajnos elpusztult.
2018. ápr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mekkora akvárium, hány hallal? És miért egyesével veszel halat?
2018. ápr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem egyesévek vettem.

65 l es.

És van benn 6 guppi

5 neon

4 molly

2018. ápr. 24. 18:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nem nőtt a hasa és nem "kockásodott" meg akkor esélyes hogy beteg inkább. Hány literben van? Milyen és hány másik halakkal? Gyanús hogy rosszak a tartási körülmények mert ezek a halak nagy akváriumot igényelnek.
2018. ápr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jaj most látom hogy írtál. Hát valóban. A molly 150 litertől tartható. A guppinak elég lenne, VAGY a neonnak de abból legalább 8-at kéne tartani. És a neon lágyabb, hidegebb vizet igényel a molly pedig melegebbet és keményebbet, ahogy a guppi is keményebbet. Miért nem olvastál utána mielőtt megvetted őket? Nem kell a rizsa hogy az eladó így úgy, a te felelősséget utána nézni a tartani kívánt állatok igényeinek. Struccot se vennél gondolom attól mert az eladó azt mondja elfér a sloziban.
2018. ápr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Skid05 ***** válasza:
Az elvonulás a szülés előtt közvetlenül szokott megtörténni. A nem apadó hasüreg egy bizonyos baktériumnak is betudható lehet, hasvízkórnak hívják. A hal pikkelyei a hasi részen elállnak, föntről nézve a korai stádium is jól kivehető. Rossz tartási körülmények idézik elő, lehet fertőző vagy egyedi eset, attól függően, hogy milyenek a tartási körülmények és milyen az általános állapotuk. A társítás közel sem megfelelő, sem közös keménységi-, sem hőmérsékleti tartománya nincs az igényeiknek. Ez okozhat legyengülést, a diagnózisért a szűrést/vízcseréket kéne részletezned. Az a gyanúm ez inkább áldatlan, mintsem áldott állapot lesz.
2018. ápr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!