Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sügeres akvárium világítás,...

Sügeres akvárium világítás, kövek és sügerek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, terveben van egy 190l-es akvárium beszerzése (100x50x40), ehhez 2x39w világítás amely az egyik kérdésemhez kapcsolódik, ez elég lesz-e, nem lesz-e sok?

A másik kérdésem hogy milyen köveket tegyek bele? Térkőhomok lenne az alján ahhoz illene a bazalt? Meg lehet valahogy okosba oldani hogy ne kelljen költenem kőre?

Harmadik egyben legfontosabb hogy ekkorába milyen sügér mehetne? Csigasügereket illetve Tanganyikaiakat terveznék bele vegyesen, ők kijönnek egymással?

[A szűrés meg lesz oldva abban biztos vagyok ezért sincs a kérdések közt]

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. máj. 2. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Világítás talán sok. A térkőhomokot mészmentesíteni kell. Térképen ill. szakirodalomban meg kell keresni, hogy a Tanganyika tó környékén milyen kőzet az uralkodó és olyat vagy hasonlót kellene beszerezni.
2018. máj. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

a világítás elég bőven, ha jó a szűrés és cserélsz vizet hetente akkor nem lesz gond a fénnyel.

vulkanikus kőzetet, nekem sárga tufa van, mészkövet szoktak de nekem nagyon nem tetszik és nem is való tanganyikai akváriumba. talajnak homok, sóder.


a csigasügér is tanganyikai.:) a csigasügér melle mehet még 2 kisebb faj

pl; neolamprologus leulepi, neolomprologus buescheri, neolamprologus brichardi, neolamprologus cylindricus, esetleg vadász, bár az nem mind1, h milyen csigasügérre gondolsz,pl a bulldog simán helyreteszi a vadász.

vagy esetleg julidochromis fajok( torpedó)

2018. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Atman CF-1000 külsőt vennék bele ez elég lehet?
2018. máj. 5. 06:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Elég.
2018. máj. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!