Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nullás nitráthoz igazítva...

Skid05 kérdése:

Nullás nitráthoz igazítva lehet-e valamelyest ritkítani a vízcseréket?

Figyelt kérdés
A nitrát javarészt növénytápból kerül be.

2018. máj. 2. 20:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ az akvárium méretétől, a halak mennyiségétől és fajától és a növényektől, meg persze a szűrőtől, mert ennyi alapján nem lehet azt mondani hogy csökkentsd. És azt se tudjuk most milyen időközönként csinálod és milyen mértékben.
2018. máj. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
96. 2 anci. Heti 25. Miként függ a növényektől?
2018. máj. 2. 21:38
 3/12 anonim ***** válasza:
mennyi a nitrátod konkrétan? ha 2 heti cserével se megy 50 felé akkor mehet. bár a halaknak jobb a mostani kivitelezés. én heti 40-50% cserélek, elég lenne kevesebb is, de a halak csak nullás nitrátú vízben élnek a természetben. :)
2018. máj. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
50? tapsolnék ha 5-re felmenne. Konkrétan ahogy a kérdés is utal, hónapok óta nulla, jócskán emeltem a tápon, de így is. Immár ezek is nullás vízben élnek. Van-e a nitrifikáción kívül eső veszélye a cserekihagyásnak?
2018. máj. 3. 18:03
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja hát úgy könnyen összejön az 50. Itt egy alatt van, mint írtam növénytápból kerül be. A teszt tesztelve. Szóval van-e a nitrifikáción kívül eső veszélye a cserekihagyásnak?
2018. máj. 3. 20:58
 6/12 anonim ***** válasza:
És más halat nem szeretnél rakni az akvába? Mármint két anci nem sok (bár ha nagyok akkor elég sok végterméket kéne termeljenek). Az megemelné kicsit a nitrátszintet.
2018. máj. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#7: Nem tervezem a felhalasítást. A gyakran idézett akvagurun ez áll: „nagyméretű akváriumokban ritkább vízcserét használnak, itt ajánlott tesztekkel figyelni a nitrát értékeit, és ez alapján meghatározni a vízcserék gyakoriságát.” Adódik a kérdés mi számít elég nagynak ahhoz, hogy ritkítani lehessen a cseréken?

a korábbi válaszodra reflektálnék újfent: miért függvénye a vízcsere a növényeknek?

2018. máj. 3. 21:46
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a 96 még nem elég nagy, legalábbis nekem az optimálisan halasított ekkora akváriumomban is hetente cseréliek. A 200asban is hetente.

A növényeknek a vízcseréhez annyi köze biztos van hogy ha emelkedik a nitrát és jön a vízcsere, csökken a szintje és kevesebbet tudnak felvenni, jobban kell pótolni. Viszont nálad mivel nincs is nem lesz kevesebb se, így alapból nem valószínű hogy elég nekik.

2018. máj. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A cserék leginkább a nitrát eltávolítását szolgálják, viszont ezt nálam már a növényzet lejátssza, sőt, felteszem, hogy annak felmenője el sem jut a nitrát formáig. Evidens, bizonyosan nem elég nekik, viszont ezen a vízcsere meg bizonyosan nem segít (ha lehet még ront is). Tehát ha a legnagyobb kockázati tényező kiiktatott, akkor visszatérve az eredeti kérdéshez miben áll a rizikó? A „jobban kell pótolni”-t hogy értsem? Újabb tápemeléssel? Visszatápozással?
2018. máj. 4. 09:02
 10/12 anonim ***** válasza:
gyere hozzám adok neked olyan nitrátos vizet :D
2018. máj. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!