Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Elég csak 2 hím guppi egy aksiba?

Elég csak 2 hím guppi egy aksiba?

Figyelt kérdés

Többen voltak, de sajnos kihaltak. Csak a guppik voltak ilyen betegesek, van még plattim és neonom.

Szerintetek rosszul érzik most magukat a guppik, hogy csak ketten vannak és mind2 hím? Néha csipkelődnek is. Mennyit kéne hozzá vennem? Nőstényt nem akarok, nincs helyem kicsiknek



2018. máj. 6. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány literes akváriumban vannak, és a többi halból mennyi van?
2018. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

54l

6 neon 3 platti

2018. máj. 6. 12:35
 3/11 anonim ***** válasza:
Túl sok és rosszul társított halak vannak ebbe az akváriumban. Igazából csak a guppik maradhatnak, azokat bővítsd ki és a többit ajándékozd el mert kicsi nekik az akvárium.
2018. máj. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom senkinek elajándékozni tehát ők mindenképp maradnak

Igazságszerint a guppikkal csak baj van, vagy csak pont gyengéket és idegbetegeket fogok ki, őszintén nem szeretnék belőle többet, csak ha “muszáj”, ezért kérdezem

2018. máj. 6. 22:43
 5/11 anonim ***** válasza:
Az oké hogy a guppikkal csak a baj van, de a többinek meg túl kicsi az akvárium, így velük is csak a baj van. Ha nem akarsz guppit ne tarts többet, de a többi halnak nem lesz jó ebben a kis akváriumban nyomorogni.
2018. máj. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Elfogadom amit írsz, de azt nem értem akkor, hogy ahol vettem őket, ők miért ajánlották ezt a párosítást? Nem én akartam így, rájuk bíztam, mondván, ők csak tudják. Az aksi méretét is tudták
2018. máj. 6. 23:23
 7/11 anonim ***** válasza:

AZ eladók azért szoktak válaszolni valami nagyjából oda illőt, mert nem merik bevallani, hogy "haver, tök hülye vagyok hozzá, múlt héten még a lidlben voltam pénztáros".

Úgyhogy nem, nem "csak értenek hozzá" hanem az utolsó ember, akit érdemes megkérdezni az az eladó.


Egyébként nem tragédia, maradhat ez a felállás, nem kell több guppi. Ha többen lennének, akkor is előfordulna néha kergetőzés, összetűzés, hímek, benne van a pakliban.

Meg a társaságuk se 3-szor akkora, mint ők, nem stresszelik őket, nem olyan vészes.

A plattiknak amúgy szintén elég az aksi, a neonok... hát volt már rosszabb is, tény, hogy nem az igazi.

2018. máj. 7. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Salx Narval ***** válasza:
A többiek már mindent leírtak amit tudnod kell én csak annyit tanácsolnék, hogy telepíts úszó ill lebegő növényzetet az némiképp védi a gyengébbiket és szeretnek is a növények között algát csipegetni. A plattik is szeretnek itt tartózkodni és a neonoknak kicsit árnyékol, vagyis számukra is előnyös.
2018. máj. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező! Én 80 lityóba tartok 2 xifót, 1 plattyt, 6 neonhalat, 4 guppyt, 3 foltos páncélosharcsát és egy ajándékba kapott ancit. Azt tapasztaltam, ha néha valamelyik halam beteg, beteszek Sera Bactopur Direct tablettát, és az megoldja(nem baj, ha többször is kell ezt alkalmazni, egyszer csak minden helyrejön). És miután bedobtad a vízbe a hüvelykujjvégnyi, sárga kis gyógyszert, 3 nap múlva cseréld le a víz felét!

Nekem ez vált be! ;);)

2018. máj. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Persze utolsó, mert állatkínzó vagy. Ha normálisan csinálnád nem betegednének meg a halaid.
2018. máj. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!