Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon nagy mennyiségű haleled...

Nagyon nagy mennyiségű haleledelt esett bele az akváriumba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A 8 éves unaketstvérem kezéből kicsúszott a haleledel, iszonyat sok beleömlött. Három halunk van, kisméretűek, egy tisztító, kettő zebra. Nem vagyok biztos benne, hogy anyukám öntöt bele valamilyen szert, vagy csak emiatt ködösült be teljesen az akvárium, illetve tisztítás előtt mit csináljak még?

2018. máj. 8. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
hálóval szedd ki, szívd le az aljáról, csinálj egy 50% vízcserét, 3 napig ne etess.
2018. máj. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha csak a tetején van még, akkor halászd le egy szűrővel. De ha máshol is van(tehát lent-fent, mindenhol), akkor a víz felét szivattyúzd le!
2018. máj. 8. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%

leírhatnál mindent, mert sztem itt más gondok is lesznek.

akvárium mérete, szűrés, vízcserék, a halakat guglizd ki vagy fényképezd le.

2018. máj. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A halak pontos fajtáját nem tudom, a köd miatt sajnos nemhogy fotózni, még látni sem látom őket, lehet, hogy már nincsenek is életben...Az egyik 6-7 centis fekete algaevő, a másik kettő 2 centis halványbarnás, oldalukon csíkkal. A tisztítassal még muszáj várnom egy pár órát, mert szükségem lesz hozzá valaki másra is, de nem tudom, addig lehrt-e tennem valami, amitől jobb lesz.
2018. máj. 8. 09:44
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
ismétlem 50% vízcsere...
2018. máj. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ne vacakolj, azonnal cseréld le a víz felét. Ilyenkor azonnal cselekedni kell. A szűrőt is tisztítsd ha látod, hogy eltömődött had szívja rendesen a rittyót. Ha megvagy készíts oda még egy vödör vizet, valószínűleg később az is kelleni fog.
2018. máj. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!