Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miylen világítást javasoltok...

Miylen világítást javasoltok egy 120 literes akváriumhoz? 80x40x40cm. Fénycsoves, ledes? Esetleg valamilyen konkrét tipus ami nektek bevált. Növények és halak is vannak benne.

Figyelt kérdés
két darab cF LED plant 18W 70cm ? Esetleg két darab Tommi LED LFL-CL-900 27 W / 90 cm. én ezeket látom jónak.

2018. máj. 8. 16:39
 1/4 A kérdező kommentje:
Nincsen CO2 beoldás.
2018. máj. 8. 16:42
 2/4 Skid05 ***** válasza:

A korábbi álláspontom a ledekkel kapcsolatban eléggé megváltozott, nem a legjobb irányban. A színtartomány eltolódások egyre inkább bizonyosodni látszanak, ahogy egyre többen cserélik le a 1,5-2 éves led szalagjaikat, világítanak, de a fényük torzul, holott az élettartamuk min 5-6 év kéne legyen. Max akkor javaslom ha te magad meg tudod barkácsolni ha szalag akkor forrasztással, ragasztással etc. ez esetben a 8520 smd fehér és a 5630 smd piros szalag lehet megoldás 2:1 arányban, ha reflektor akkor meg vmi dekoratív függesztéssel.

[link]

[link]

Csak plant pilácstól elég sötét a medence, ráadásul a növények színe sem a megszokott zöldes, ezért kombinálják a 6500 K-s fehérrel. A két fehér színben vállalhatóbb, a méret a kérdés mennyire néz ki hülyén ha 10cm-el túllóg. Nyilván ezek mindegyike szubjektív dolog.

Csövekkel az a gond, hogy 80 széles tartályra még csövet csak-csak lehet találni, de armatúrát annál nehezebb. Én ezt találtam, néhány növényfajnak elég lehet:

[link]

2018. máj. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Sajnos nem tudom magam elkészíteni.

Ez a kombináció jó lenne: 1x cF LED plant 18W 70cm és 1x cF LED white 18W 70cm ? A 2x18W elég a 120Les akváriumnak?

2018. máj. 8. 23:20
 4/4 Skid05 ***** válasza:
Kis túlzással ahány led annyiféle, a teljesítmény keveset mond róluk sokkal inkább a fényáram (lm) vagy a fényhasznosítás (lm/W) ami érdekes. Ha eléri a 100 lm/W-t az már nem bóvli, nálad ez a fehér 18w-osra 1800 lm-t jelentene, ez egy becsült 15 lm/l. Na most ehhez jön a plant fényforrások esetében ált alacsonyabb lumen ami viszont tényleg hasznos fény (kék+piros). Kardinális ezen hasznos fény aránya az összeshez viszonyítva, nálad ez a 18/36-os érték izmosnak számítana, ez alapján a válaszom igen, egy társas akit megfelelő növényválasztással ellát. Viszont, mint említettem, én ma már nem adnék ki ennyi zsetont egy (sőt kettő) ledes (bizonytalan fényhasznosítású és élettartamú) fényforrásért. Drága a javítás ha gyári az armatúra.
2018. máj. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!