Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nedvesedik a lámpa az akvárium...

Nedvesedik a lámpa az akváriumomban, baj ez?

Figyelt kérdés

Van egy marina jet 80 filterem, ami nyomja a bubikat, viszont amint megtörik a vizet a víz kicsit "fröcsög" a fedélre, amin egy neoncső lámpa van(nem barkács,eredeti bolti fedél lámpával.) És a lámpa elektromos dobozáról és a csőről is csepeg le a víz, baj ez, vagy szigetelt gyárilag?


Köszi!


2018. máj. 12. 07:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha gyári akkor vízálló kell legyen. Viszont tapasztalatból mondom, hogy nekünk az egyik akváriumtetőbe épített lámpa szerintem a nedvesség miatt ment tönkre, mert egy idő után bepárásodik a doboza és érintkezési hiba szerű tüneteket produkál.
2018. máj. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Salx Narval ***** válasza:
Elvileg alulról nem kerülhet víz, vagy pára a fedélbe, gyakorlatilag meg látni kellene mennyre víz és páraálló. A fedél belső páralecsapódása ellen a szellőztetőnyílás felnyitásával lehet védekezni ill ha nincs rajta semmi nyitható dolog, vagy szellőzőnyílás akkor érdemes csinálni. Talán még egy apró ventilátor beszerelése sem túlzás, pláne nagy teljesítményű LED világítás esetén.
2018. máj. 13. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

amint a bubik feljonnek es kipukkadnak, ugy tudnam legjobban szemleltetni, mint amikor kiontesz egy pohar bubis vizet, picit "frocsog" a felszine amint a bubi kipukkad.


lampanak nem led, hanem csolampa van.


bocsi telefonrol valaszoltam.

2018. máj. 13. 10:20
 4/4 Salx Narval ***** válasza:
Értettem elsőre is miről beszélsz, csak a tetőd szigetelése kétséges, de általában a gyári tetők vízhatlanok.
2018. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!