Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik a jobb megoldás a...

Melyik a jobb megoldás a levegőztetésre?

Figyelt kérdés

Van egy marina jet 80 szűrőm, van hozzá a rendes "L" formájú csövecske, és ilyen slag amit akváriumon kívülre lehet tenni, és a levegőt szívja be.


Logikusan szerintem az utóbbi jobb, de olvastam, hogy az oxigén jobban oldódik be, ha a víz fodrozódik. 54 literes akváriumom van. Köszi előre is!


2018. máj. 12. 21:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szeretem a levegőztetőt, hangos és szerintem eléggé zavarja is a vizet, az áramlást és vízmozgást nem kedvelő halaknak meg különösen zavaró tud lenni. Én az összes akváriumomnál úgy állítottam a szűrő kifolyócsövét hogy fodrozza a vízfelszínt. Évek óta gond és oxigénhiányos állapot nélkül üzemelnek így.
2018. máj. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

nem levegőztetőre gondolok, bocsi a fogalmazásért.


Itt a kép, a kis slag plusz a csatlakozó a szűrőre.


[link]

2018. máj. 12. 21:46
 3/6 A kérdező kommentje:

És így működik


[link]

2018. máj. 12. 21:52
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Jobb ha úgy teszed be, hogy az esőztető a vízfelszín felett legyen kicsivel. Ha függőlegesen megy be a víz, alig van áramlás, kicsit elforgatod máris megindul. Ki lehet sakkozni, melyik állás a legjobb a halaknak.
2018. máj. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én az esőztetőcsövet a vízszint alá teszem és kicsit felfelé állítom a vízsugarat az-az nem esőztet csak fodroz és a felszínen fut végig a hullámzás hosszanti irányban. Nem használok más, vagy plusz levegőztetőt, a belső szűrőre szerelhetőt sem. A növények és a vízfelszín fodrozódása kellő gázcserét biztosít.
2018. máj. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem oldódik be jobban a fodrozástól se, meg a buborékoztatástól se.

(Talán az erős bubiztatás hatékonyabb, ha valami gond van, de alap esetben semmi szükség rá)


Azért közkedveltebb a felszíni fodrozás, mert kb hangtalan.

Egy hálószobában is gyakorlatilag némára meg lehet vele oldani az O2 beoldást.

Az esőztetőt egyébként a vízfelszín alá kell tenni, a lyukakat pedig úgy állítani, hogy felfelé is nyomják a vizet, mozogjon a felszín, mer előre is, hogy meg legyen az áramlás.


Ha mégis a "slagot" akarod használni, figyelj rá, hogy az egész kis cső a vízfelszín fölött legyen, de a legvége mindenképpen, lehetőleg magasan a vízfelszín felett.

Nem olyan erős a víz szívó hatása, ha a cső a vízfelszín alatt van, simán tud olyat csinálni (visszacsapó szelep nélkül) hogy a szűrő beledolgozza a vizet a csőbe, aztán mint ha leszívó csővel leeresztenéd a vizet, szép lassan lecsurog a légcsövön keresztül a víz az aksiból.

Ha fentebb van a vége, akkor ilyen nem fordulhat elő.


https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


7-es 11-es válasz.

2018. máj. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!