Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha már 2 hetet ment az akváriu...

Ha már 2 hetet ment az akvárium halak nélkül, betelepítés előtt kell részleges vízcsere?

Figyelt kérdés

2018. máj. 17. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
ártani nem fogsz vele, nitrát lehet kicsit emelkedett, egy 20 % mehet nyugoadtan
2018. máj. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
mekkora akvárium? kik lesznek a lakók?
2018. máj. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Skid05 ***** válasza:

Halkaját morzsoltál be a két hét alatt, bacikultúrát adtál a vízhez? Voltak vízcserék ezen időszak alatt? A bejáratás alatt a heti egy vízcsere nem ördögtől való, az új dekorokból/talajból sőt az üvegről is kerülhetnek be oda nem illő anyagok. Szóval a csere jó ötlet, ha eddig nem volt akkor hatványozottan.

A másik, hogy két hét azt mondom nem elég a betelepítéshez, hozzáértők szerint az egyik kritikus méregforrás, a nitrit alapesetben a 20. nap után tetőzik, akár háromszorosan meghaladva a fatális limitet. Ha be tudod méretni a nitrogén vegyületek értékét az mond biztosat, egyébként meg kivárnám a 4 hetet különösen akkor ha kisebb (<100) akiról van szó.

2018. máj. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
54 literes és 3 platti lesz benne. Már adtam hozzá baci kultúrát. Még csak 1 hete megy, ha kell kivárom akár a 4 hetet is. Ezek szerint már közben érdemes 30 százalékos vízcsere hetente?
2018. máj. 17. 21:16
 5/11 Skid05 ***** válasza:
Ja, hogy a másik kérdés is a tied. A plattikra vonatkozó meglátást tartom, nem elég a három. Mérések alapján lehet a bacik hatékonyságát/állapotát felmérni, minden más csak találgatás, én kivárnám, de a kockáztatás az egyéni. 20-25%-os cserék megteszik. Milyen szűrés van tervben?
2018. máj. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Eheim aqwaball 130 a szűrő. Igen biztos sokat találkoztok a kérdéseimmel mert jól szeretném csinálni. Jól jönnek a tanácsok. Mennyi plattit ajánlanátok?
2018. máj. 17. 22:10
 7/11 Skid05 ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__.. Ez is a tied?

Ha igen akkor már tudod az Aquaball hibáit, ha nem, akkor javaslom figyelmedbe, de alapvetően elbír velük, még akkor is ha a javasolt 6-8-as létszámban lennének.

2018. máj. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2018. máj. 17. 22:57
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Azt megkérdezhetem miért pont nőstényeket akarsz? A hímek kisebbek, színesebbek és 50-literben jobban bővíthető a raj mint az 5-6cm nőstények esetében. Én az első héttől szoktam csinálni a részleges vízcserét új akváriumnál is. Betelepítés előtt mindenképp ajánlanám és a 3-4 hét bejáratási idő betartását is. Bacikultúrával is ajánlott legalább a 3 hetet kivárni. Vegyél tüskés hínárt vagy máj mohát, imádni fogják.
2018. máj. 18. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam csak nöstényekre mert nem szeretnék szaporulatot. Nem tudnék a kicsikkel mit kezdeni. Persze ha a hímek nem bántják egymást az is jó, a lényeg, hogy ne szülessenek picik.
2018. máj. 18. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!