Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Két nano akvárium összevonása...

Két nano akvárium összevonása "csobogó-szerűen" kivitelezhető?

Figyelt kérdés

Van két 30 l-es ugyanolyan tájolású (magasabb, mint széles) akváriumom. A kérdésem az lenne, hogy némi esetleges átalakítással kivitelezhető-e az, hogy az egyik magasabban van, a másik lejjebb közvetlen mellette, a magasabban lévőből pedig a víz túlfolyik a másik akváriumba. Számomra úgy lenne logikus, hogy a magasabban fekvő egyik lapját kicseréljük egy kisebbre, és oda valamilyen széles csőrszerű elemet applikálva vezetődik át a víz a másik medencébe, az utánpótlást pedig a szűrő oldaná meg (a beszívó ág az alsóban, a kiömlő pedig a felsőben).

Hogyan lehetne ezt szakszerűen, vagy működőképesen megoldani? Érdemes egyáltalán ezzel foglalkozni?



#akvárium #nano akvárium #túlfolyás #lépcsőzetes elhelyezés
2018. máj. 18. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Kivitelezhető.

Nem érdemes. (szerintem)

2018. máj. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez velős volt, köszi! :D Miért nem érdemes?
2018. máj. 18. 19:58
 3/7 Salx Narval ***** válasza:
Kivitelezhető de mi a célod ezzel? Törtem a fejem, de nem jöttem rá miért kellene két akváriumot összekapcsolni, ha csobogót szeretnél az egyszerűbben is megoldható egy esőztetővel, vagy akasztós szűrővel.
2018. máj. 19. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert egy megfelelő méretű szűrővel meg lehetne oldani a két akváriumot és elképzelésem szerint nem nézne ki rosszul.
2018. máj. 19. 14:00
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Hát, te tudod. Minden esetre gondold át a hátrányait is két egybekötött akváriumnak. Amúgy ehhez nem kell semmi más mint egy csővel át kell hidalni a két akváriumot, az egyforma vízszintre állítja mind a kettőt. Természetesen ehhez egymás mellé kell állítani a két akváriumot és a vízszintet értelem szerűen az alacsonyabbikhoz kell belőni, vagy egyforma magasságra kell felpolcolni a két akváriumot. A szűrő pedig az egyikből a másikba tol, akát esőztetővel is mehet, a cső pedig kiegyenlíti a vízszintkülönbséget. Csak úgy megemlítem, hogy két ekkora akváriumot egy nagyobb légpumpa két cseh emelővel simán elvisz és ha esetleg valami fertőzés vagy probléma van akkor nem két akváriumot kell kezelni és veszélynek kitenni az egészséges állatokat is. Takarítani viszont ugyanúgy kell mind a kettőt, szóval szerintem ez nem valami praktikus dolog. Na jó, nem akarlak én lebeszélni róla csináld ha tetszik.:D
2018. máj. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok lehetőségtől elvágod magad.

Mi van, ha valamelyik akváriumban (leginkább az alsóban) nem elegendő az áramlás, vagy a nagysága, vagy az iránya?

Hogy módosítasz, egy módosíthatatlan áramláson?


Ha simán ilyen túlfolyást csinálsz, az összes felszíni szennyeződést az alsó akváriumba engeded. A felszínen úszó kajával együtt.

Nem tudod megakadályozni, hogy a halak is át ne ússzanak egyikből a másikba.


Mi van, ha van valami betegség?

Mivel 1 rendszer, azzal a lendülettel fertőzött lesz a másik akvárium is.

Mi van, ha antibiotikumos kezelés kell? Ami ugye lenullázza a biológiai szűrést. Oda a másik akvárium is.


Vagy egyszerűen csak behurcolsz bármit, mondjuk egy r0hadékabb fajta kiirthatatlan alga spórát. Dupla szopás.


Vagy mi van a vízparaméterekkel? Ha pl pár hónap, vagy év múlva mást tartanál az egyikben.

És nem megfelelő a víz hőmérséklete.

Vagy mondjuk nem egyforma erősségű a világítás felettük, más növényzetet tartasz bennük, más tápozással.

Illetve csak elvileg más tápozással, mert ugye gyakorlatilag azonnal keveredik a növénytáp is.


A felsőben mi gyűjtené össze a mulmot? Mert az, hogy a tetejéről lefolyik a víz, az max egy felszíni leszívó hatását éri el.

Ha még mindig túl velős, mondok még vagy 20 okot, ami miatt (szerintem) nem éri meg. :)

2018. máj. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Pont ezért kérdeztem, mert nem láttam át teljesen a dolgot, és gyanúsan túl jó ötletnek tűnt ahhoz képest, hogy hány ilyen megoldást láttam (egyet se). De így érthető, köszi!
2018. máj. 21. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!