Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Aksi tetején vannak a halak...

Aksi tetején vannak a halak pár hal már meg is halt, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 50 literes aksiba 15 db kb 1 cm xifok vannak 2 hónapja születtek meghalt 4 db reggel most pedig 2 db mit tehetnék? betegek? ma reggel akartam be tenni a nagy aksiba ami 200 literes de így inkább nem rakom be, előre is köszönöm a segítséget.

2018. máj. 21. 20:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
vizteton vannak? nalam a akeves oxygen miatt szokott lenni
2018. máj. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen a víztetőn, mit tudom akkor így csinálni?
2018. máj. 21. 20:36
 3/11 A kérdező kommentje:
Van egy másik szűrőm raktam be azt?
2018. máj. 21. 20:38
 4/11 A kérdező kommentje:
rakjam
2018. máj. 21. 20:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Milyen szűrő van bent? Milyen gyakran mennyi a részleges vízcsere? Szerintem gyenge a szűrő és oxigénhiányos állapotokat produkálnak, mérgezés is simán bejátszik. Csinálj egy 50%-os vízcserét és ha van még szűrőd tedd be, lehet nem ártana egy levegőztető addig hogy jobban keverje a vizet.
2018. máj. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Belső szűrő van bent 150 literes aksihoz elég ez a szűrő,heti egyszer van 20% vízcsere.
2018. máj. 21. 21:10
 7/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Én ammóniamérgezésre gyanakszom. 50-liter elég 15 db ivadék nevelésére de tartok tőle, hogy nem egy bejáratott akváriumról volt szó és valószínűleg a szűrő is ki lett mosva, vagyis biológiai szűrés nélkül voltak, erre utal az apró méretük is a 2 hónapos xifók nem 1-centisek, a jól tartott halak 3 hónapos korukban már ivarérettek. Gyakrabban kellett volna vizet cserélni és az etetéssel is lehettek gondok, esetleg a talajtakarítást hanyagoltad el. Szerintem takarítsd fel a talajt, csinálj egy 30% vízcserét és 3 nap elteltével még egyet, érdemes gyorsan növő növényeket is tenni az akváriumba pl tüskéshínár, tócsagaz, rucaöröm stb bár ezt már az elején jó lett volna megcsinálni. Sajnos azt nem tudom megmondani, hogy most már betegség is van, vagy a mérgezésből adódó szervi problémák miatt pusztulnak e. Normális állomány ezekből már nem nagyon lesz, háromszor ekkorának kellene lenniük 2 hónaposan. Viszont a nőstényed már bizonyára újra vemhes, ha a nagy akváriumba teszel a fent említett növényekből akár ki sem kell venni a kicsiket annyi bizonyára maradni fog, hogy még eladásra is jut belőlük. Ha viszont kiveszed őket akkor jobban figyelj a gondozásukra, főleg a vízcserékre és a talajtakarításra, valamint némi növényzetre, de a jó minőségű változatos etetés is fontos, itt első sorban a nyers fagyasztott kaják adása lényeges.
2018. máj. 22. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget le cseréltem a víz 50% át természetesen pihentettet vízzel és bele raktam a másik szűrőt sajnos egy hal gyengélkedik de a többi úgy látom hogy mostmár nincs a víz tetején remélem mostmár megoldódik minden :-)
2018. máj. 22. 23:14
 9/11 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos az előfordulhat, hogy most már apróbb méretűek maradnak és a vártnál hamarabb elpusztulnak. Próbáld őket jól tartani változatos nyers ill fagyasztott kajával. Esetleg egy kis fishtamint adagolhatsz a vízhez és ha megeszik akkor a kajára is csepegtethetsz belőle 1-2 cseppet. Az enyémek szerették a forrázott salátát, spenótot, tyúkhúrt, pitypanglevelet, uborkát és a tökféléket. Fagyiból a szúnyoglárvát és a sórákot, élő tubit is adhatsz ha alaposan kiéhezteted és átmosod de jobb a keltetett sórák vagy az élő vízibolha ha kapható felétek. Tápot max 2 alkalommal kapjanak egy héten ha felnőttek tarts hetente egy-egy koplalónapot. 50% vizet csak nagyon indokolt esetben cseréj egyszerre, nem véletlenül írtam kétszer 30%-ot.
2018. máj. 23. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Salx Narval ***** válasza:
Ha szűrőt váltottál akkor pár hétig nem ártana 3-4 naponta lecserélni 20% vizet, a kajával is óvatosan, inkább többször adj de mindig csak keveset.
2018. máj. 23. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!