Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha alkalmanként tenyésztenék...

Ha alkalmanként tenyésztenék HMPK koi bettákat lenne rá igény?

Figyelt kérdés

Természetes hirdetném csoportokban, meg nem aranyáron árulnám őket.



Meg ami halak rám maradnának, azokat szerintetek megvenné tőlem valamelyik akvarisztika (persze nem annyiért, amennyiért én magánba árulnám, hisz úgy nekik se érné meg)? Vagy max. csak betudnám cserélni az "értékükkel megegyezően" valamire náluk pl. haltáp, fűtő, növény, esetleg egy sima üveg akvárium stb.?


(Azért írom ki ezt a kérdést újra, mert előzőleg rossz alkategóriában írtam ki véletlenül....)



2018. máj. 23. 11:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugye azt tudod hogy ehez tenyésztőnek kell lened és adóznod a bevételből. Ha ezt nem teszed és a nav rájön több százezres bírságra számíthatsz és nehogy azt gondold hogy a facebook csoportokat meg a jófogást és társait nem elenőrzik. Azokat nézik leginkább.
2018. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez a téma is érdekelne, hisz próbáltam valami hivatalos betta tenyésztőt keresni rákeresve, de nem találtam...


Amúgy azok az emberek is rosszat tesznek azzal, ha pl túlszaporodik a guppy-juk, hogy valami jelképes összegért megszabadulnak tőlük?

2018. máj. 23. 15:46
 3/7 A kérdező kommentje:
Meg nem tudom, hogy mennyire nézik a jófogást, de ha ilyen komolyan vennék, akkor szerintem nem tombolna ilyen erősen pl a kutya szaporítás (amit amúgy eléggé elítélek, főleg amikor olyan kölyköt árulnak XY fajtának, amiről egy hozzá nem értő nem tudja megmondani, hogy nem az). És nem a nagyüzemi, csúnya klasszikusra gondolok, hanem azokra is, akik ez a "Hát van két ilyen fajtájú kutyám (azok se törzskönyvesek általában), akkor legyenek kiskutyák, mert az milyen jó, meg hát pénz is, de eladjuk 6 hetesen, mert az úgy már kiadás. "
2018. máj. 23. 15:55
 4/7 A kérdező kommentje:
Egy konkrétabb indoknak örülnék, mert pont emiatt tettem a fel a kérdést, hogy ne járjam meg, ha belefognék. :)
2018. máj. 23. 15:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam keresni valami kézzel fogható dolgot, hogy hogy működne ez hivatalosan, mivel én egy ilyen "alkalmi kistenyésztő" vagy mi lennék iskola mellett, de nem igazán találtam semmit.... Bár valószínűleg rosszul kerestem.
2018. máj. 23. 23:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezt iskola mellett nem tudod csinálni ehez hobbiállat tenyésztő és- forgalmazó szakma kell ezt iskola után tudod elvégezni okj-s tanfolyamon érettségi kell hozzá.
2018. máj. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyetemista vagyok, de azért köszönöm a válaszaidat, akkor inkább nem fogok bele. :)
2018. máj. 24. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!