Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell elültetni az...

Hogyan kell elültetni az akvariumi növényeket?

Figyelt kérdés

Van egy 112 literes akváriumom, 2 fekete teleszkópszemű aranyhallal.


az aljzat ~5mm kövecskék, vettem több ilyen hosszúkás fűféleséget, sajnos nemtudom a nevét... belenyomkodtam a kövek közé, nyomtam hozzájuk sera növénytápot, de látom, hogy már sárgulnak. Vagy simán kilazul, és a felszinre jut. 2 15w fénycsövem van, napi 9óra világítással.


tudna valaki segiteni, mi a gond, vagy milyen más növényt vehetnék?


2018. máj. 25. 22:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Nagyon alacsony a fény, de több gond is van. Akár még az is lehet hogy simán nem vízinövényt sóztak rád (nálunk ilyen fűféle növény van az állatkereskedésben és kiderült, hogy sima szobanövény).

A fény maximum anubiasoknak elég, azok bírják az árnyékot és strapabírók, nem kell elültetni őket csak egy kőre vagy fára kötözni. Az aranyhalak se eszik meg (akik híresen megcsipkedik a növényeket).

Azonban: 112 liter kevés lesz 2 teleszkópszemű aranyhalnak is, hiába híresztelik hogy a legkisebb aranyhalak, náluk is a legkisebb minimum a 150 liter, de általánosságban az aranyhalaknál 2 aranyhalra a 200 liter a minimum, egy nagyon erős külső szűrővel (remélem ehhez az akváriumhoz legalább egy külső szűrő van).

2018. máj. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!