Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sera Phosvec vagy inkább más...

Skid05 kérdése:

Sera Phosvec vagy inkább más foszfát ellen? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
2018. máj. 27. 18:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Jó fény, sok növény?
2018. máj. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az megvan, igen pont ezért lett sok.
2018. máj. 28. 19:09
 3/10 anonim ***** válasza:

Adj kevesebb makrót.


Vagy hogy lett sok? Erősebb fény mellé tempósabban növő növényeket is lehet rakni, azok meg nem kevés foszfátot építenek be magukba, szóval csak úgy lehet sok, ha túladagoltad.

Hát adagolj kevesebbet.

2018. máj. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát ez az, hogy a nitrátot építik be számolatlanul, azt nem tudtam túladagolni, a foszfát meg ottmaradt. Az istennek nem megy 1 ppm alá bármennyi vizet csapoltam le.
2018. máj. 28. 19:33
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát ha nem is számolatlanul, de úgy 6-szor annyi nitrátot simán felvesznek.

Majd lemegy a foszfát is. Csak ezért én nem raknék be foszfát megkötőt. Úgyis kell vizet cserélni, majd lemegy.

Más növekedési fázisban vesznek fel több foszfátot.

2018. máj. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Na jó de addig mi lesz a halakkal, ha stabilan 1 körüli a pangó foszfát a vízben?
2018. máj. 28. 20:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát kipróbálhatod ezt a foszfát megkötőt, ha gondolod.


Nem sok alapból a foszfát a csapvízben? Hogy nem megy az le? Vagy nem valami gagyi táppal etetsz?

Egy nagyobb aljzatporszívózás is segíthet, ha túl sok a mulm, az is visszapótolhatja a foszfátot.

Normál esetben ha rendesen tempósan nőnek a növények, akkor be kéne indulni a foszfát csökkenésnek.

2018. máj. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A víz foszfátmentes, fagyit kapnak, az aljzat régi 10+ éves. A növények nőttek a foszfát meg gyarapodott. Egy hét alatt fél adag kaját adva makro adagolás nélkül 0,4 ppm-el nőtt a po4. Persze ha nincs nitrát mitől épülne be ugye. Tehát el kéne tüntetnem mert csak gyarapszik.
2018. máj. 29. 05:25
 9/10 Platypus ***** válasza:
Teljes makró helyett nitrátot és káliumot adj. A növények csak adott arányban tudnak tápanyagot felvenni, ezzel a trükkel tudod növelni a foszfátfogyasztást. A fagyit meg érdemes kiolvasztani és teaszűrőben átmosni etetés előtt, állítólag rengeteg foszfát van a levében.
2018. jún. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9: A fagyit ritka kivételektől eltekintve az általad említett módon készítettem elő. Igen végül nitrát emelés (Elife Nitro) mellett döntöttem, bár kicsit agyaltam azon, hogy 100 mg NO3 mellé 60 mg K társul, utóbbi meg PO4 antagonista…szóval nem kéne túltolnom, mert cseberből vederbe.

A Phosvec-en egyébként az áll, hogy 6 KH felett erősen kerülendő a használata, erről esetleg nem tudsz valamit?

2018. jún. 1. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!