Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 200 literbe milyen halak?

200 literbe milyen halak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

200 literes növényes akváriumomba szeretnék hal összeállítási segítséget kérni.

Sokat agyaltam és eddig ami biztos, hogy szeretnék bele szumáriai díszmárnát. Azt olvastam róla szeret csipkelődni, de ekkora méretbe szerintem egy kis raj ellenne.

Na de a lényeg. Szeretnék még ezen kívül halat, viszont hasonló színűeket mint ők és jól el legyenek egymás mellett. Gondoltam még valamilyen páncélosharcsára esetleg galaxy razbóra?

Vitorlás talán? Mondjuk annak pont nagy az úszója..

És még olyan kérdésem lenne eddig voltak plattijaim, mollyjaim, neonok stb.. Na most platti és mollyból nekem folyamatosan lógott a kolbász. Ezekből a halakból is fog? Annyira nem zavar de érdekelne mert pl neonból sose láttam hogy húzta volna maga után a sz*rt. Ez egyéntől függ?

Köszi a válaszokat



2018. máj. 29. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pont 200 literes szumis az egyik akváriumom. Ne kis rajban gondolkodj, ők úgy működnek hogy nagyobb raj teszi őket békésebbé. Én 10 db-ot hoztam bele, igaz sajnos a kifejlett kort csak 8 db élte meg mert mint kiderült genetikailag sérült egyedeket hoztam és kettő darab nagyon lemaradt a többihez képest a szájuk eldeformálódottsága miatt, és amilyen mocskos kis francok egymással sajnos nagyon zaklatták őket.

A galaxy razbóra öngyilkosság, nagyon kicsi halak, a szumik nálam 7 centisek kb. Nálam páncélosharcsákból van mellettük egy szép raj. A vitorlás tényleg nem jó mert meg fogják csipkedni. Gyorsan úszó és hasonló méretű halakban gondolkozz, nekem egy ideig voltak velük zebra dánióim, jól kijöttek de őket egyik ismerősömnek ajándékoztam végül.

2018. máj. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. máj. 29. 20:30
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

szumiból minél több annál jobb, előzőt miért nem vettél még utólag? a kis nem ivarérett példányokat nem szecsegetik, nem látják benne a riválist, mire meg felnőnek megcombosodnak.


mehet a szumi mellé botia, pl pakisztániból vagy 4-6 darab, akár 1 db standhal-hal. ázsiai halakat nézz.


akár ékfoltos razbóra, dániók. van annyi faj.

2018. máj. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem pont van két pakisztáni a szumijaim mellett. :D

Igazából n em akartam már új halat hozni, nem bántják már úgy egymást amióta az azonos méretűek maradtak meg, ezeket a kisebbeket csesztették amíg el nem pusztultak. Most viszonylagos béke van köztük, a hímek néha kakaskodnak de semmi durvaság.

2018. máj. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

És hogy értitek hogy minnél többen vannak annál békésebbek? Amúgy sokat mozgolódnak? Nem stresszelik a többieket?

Szumikat igaz lehet kapni a legtöbb kereskedésbe? Mintha láttam volna. A többit még nemigen.

2018. máj. 30. 21:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!