Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat javasolnátok?

Milyen halakat javasolnátok?

Figyelt kérdés

154 literes el natural akváriumról van szó, ami már üzemelt így több évig 10 neonhallal. Anyám véletlenül kimérgezte őket, így most pár hónapig üresen állt, de most úgy gondoltam, hogy újrakezdem. Milyen halakat javasolnátok bele?


Három fajta növényt tervezek bele, amik az előzőben is voltak (érdes tócsagaz, hólyagos vizikehel és békalencse)

A szűrést egy kisebb mattenfilterrel szeretném megoldani.


2018. máj. 31. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Először is.... a mérgezést teljesen ki kell tisztítani, de remélem már túl vagy azon.

Nos a halak...

mivel egész nagy akváriumról van szó, lehet variálni.

minden esetben próbád meg úgy csinálni hogy minden irányban és térnek meglegyenek a saját halai.

tehát például: talajra 4-5 corydoras sp

valami rajhal/ak neonhalak, dániók, díszmárnák 10-15 darab/faj

néhány nagyobb "király" például kék vagy arany gurámi

és még néhány dekoratív nagyobb hal például ancitrus vagy stendhal.

ez a felállás persze ha csak egy vegyes akvárium is megfelel. ha biotop a cél akkor ennél komolyabb az élővilág összeállítása.

2018. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A tisztításon természetesen már túl vagyok, már csak a portól kell megszabadulni :)

Talajtúró halakkal nem igazán merek kisérletezni, félek hogy kitúrnák a táptalajt, ami nem lenne szerencsés. A legnagyobb faj, amit pedig kinéztem az a vitorlás, bár szerintem az már nagy ide.

2018. máj. 31. 14:55
 3/8 anonim ***** válasza:
20db petitella
2018. máj. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Skid05 ***** válasza:

Ha jól értem akkor továbbra is el natural formában futna tovább. Annyiban csatlakozom, hogy coryt lehet tartani táptalaj mellett is, sokan teszik is, őket viszonylag kis méretük megakadályozza abban, hogy szivárgási pontokat generáljanak a fejenállásokkal, persze megfelelő vastagságú fedés kell, az optimum táp- és fedőréteg-függő, lásd tóföld vs marhatrágya. És igen az élettereket be kell népesíteni, a természet adta recepteket kiaknázni, ez az egész erről szól, nyilván neked már nem kell bemutatni.

Viszont a lágy vizes fajok ide - szerintem - nem passzolnak, mivel pl a flora esetén is determináló az el natural vize, az irányzat hívői nem babrálnak holmi lágyítgatással. A neont, legtöbb gurámit ilyen alapon kerülném. A bicolor hatalmas területigényű territoriális faj, kétszer száz liter nála a belépő. Vitorlás szintúgy.

Dánió/szumi/gyöngygurámi működhet, bár gondolom alul terheltre tervezed, hiszen ez az irányzat egyik alapvetése. Nyilván egynemű elevenszülőkkel is mehet. Anyáddal meg a mérgeivel óvatosan.

2018. jún. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Skacok, el natural akváriumra ne egy brutál szűrésű akvárium halmennyiségét javasoljátok!


Kérdező, attól függ, hogy mit szeretnél. Nagyon szépek a neonhalak, de számomra unalmas a viselkedésük. Sokkal inkább tartanék fekete fantomlazacot vagy rózsalazacot, odessza márnát vagy nagy pikkelyű díszmárnát, ők azért interaktívabbak egymással.

Esetleg elgondolkodnék egy nagyon nagy adag minihalon. A Boraras urophthalmoidesek például meglepően aktívak a méretükhöz képest. Ha nem lenne foglalt a 112 literesem, én rajtuk gondolkodnék törpe morgógurámik (Trichopsis pumila) mellé.

2018. jún. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Jó volna ha megneveznél pár halat ami tetszik neked, hogy azok igényeihez igazodva adhassunk tanácsot. 154-literben már sok minden megvalósítható, pláne ha beruháznál egy komolyabb külső szűrőre, vagy legalább egy nagyobbacska mattenben gondolkodnál.:D A békalencsét nem utáltátok meg? Én biztos, hogy más lebegő növényt választanék annak ellenére, hogy nagyon jól szűri a vizet.
2018. jún. 2. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenképp valami kisebb csapathalakban gondolkodom, mostanában nagyon megtetszettek a tetrák. Esetleg szumik, de az tudtommal elég agresszív, szóval azthiszem felejtős (még akkor is, ha csak ők lennének)
2018. jún. 9. 17:51
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Hát ezek nem pont az aprajához tartoznak a 6-7cm es méretükkel de 10-15 db tartható belőlük 150-literben. Ha ekkora rajban tartod őket és nincsenek színes nagy lebegő uszonyú halakkal társítva bármelyik jó választás lehet. Hasonló de kicsit apróbb ezeknél a fekete fantomlazac és az ötöves díszmárna.
2018. jún. 10. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!