Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcoshal gondosan...

Sziámi harcoshal gondosan tartva meddig él el ( tapasztalat érdekel)? Mennyire jellemző a túlszaporítás miatti betegségek előfordulása? Vásárlásnál mire kell figyelni ( valami trükk)?

Figyelt kérdés

Olyanok véleményére vagyok kíváncsi, aki tartott már ilyen halat, és oda is figyelt a tartásra.

Olvastam neten a halról, és személyes tapasztalatokra is kíváncsi vagyok.

Köszönöm a válaszokat.



2018. jún. 1. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Ha jól tartod 2-3 évet simán élnek. Sarkalatos pontok, ne legyen túl magas a vízoszlop, legalább 27-28 fokos víz, fedett akvárium, szinte nulla áramlás. ha ezeket betartod lesz fogékony a betegségekre.
2018. jún. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
* nem lesz fogékony...
2018. jún. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
Én azt tapasztaltam, hogy egy kicsivel hidegebb vízben tovább él 26-fok. Meg kell adni a dús növényzetet (főleg a lebegő növényzet fontos) és véleményem szerint 50 literes akváriumot is. Olyan szűrést kell alkalmazni ahol szabályozható az áramlás és inkább a biológiai szűrés dominál, ebből adódóan a talajt rendszeresen takarítani kell. Érdemes az akvárium hát és oldalfalait sötét lapokkal fedni. Nyers és élő eleséggel kellene etetni 1-2 alkalommal prémium táp is mehet. A bettáknál én heti 1 nap koplalónapot is szoktam tartani pláne ha pulykaszívet kapott előző nap. Az üvegtető és vízszint között legalább 4 ujjnyi légrés kell és az üveg ne fedje teljesen az akváriumot, hogy szellőzni is tudjon, az elpárolgott vizet mindig desztillált ill halak tartására alkalmas ioncserélt vízzel pótold. Én a középkemény 14-15 NK-s vizemet 10NK ra hígítottam szűrt esővízzel a pH kicsivel 7 alatt szokott lenni de ebbe nem nyúltam bele csak a lágyításba. Nyilván máshogy is lehet sikeresen tartani én is tartottam 300-literes vegyes akváriumban is 2 hím 6nőstény arányban de az egy másik történet. A 3 évet illik elérniük, pontosan nem jegyeztem fel. Érdemes minél fiatalabb halat venni, én tenyésztőtől vettem (elválasztás után) és gyakorlatilag az ő vízértékeihez próbáltam közelíteni. Biztos sok minden kimaradt de hirtelen ennyi jutott eszembe, már nagyon régen tartottam bettát de számomra nagy élmény volt, pláne , hogy akkortájt kezdtem sórákot keltetni és nevelni ( több kevesebb sikerrel).:D
2018. jún. 2. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A 3. válasz adónak köszönöm a részletes leírást, számomra hasznos. Első halam lesz és nagyon izgulok, hogy mindent jól csináljak. Az akvárium már működik (54L) egy hete hal nélkül, a vizet is etetem. Úszó növényből békalencsét tudok venni. Van benne jelenleg 2 kupac májmoha ezen kívül még milyen növény kellene? Honnan tudom, hogy mennyi ételre van szüksége? Érdemes lenne csigát raknom mellé, hogy a maradékot megegye? Az aljzatot naponta kell tisztítani, vagy csak a vízcserénél? A heti vízcserénél az elpárolgott víz mennyisége beleszámít a 30%ba vagy az nélkül 30%? Honnan tudom, ha nem csinálok valamit jól?
2018. jún. 2. 12:55
 5/8 A kérdező kommentje:
Most látom milyen sokat kérdeztem, légyszi segítsetek, azt hittem nagyon egyszerű halat tartani, de nagyon belegabalyodtam :( A felét nem értem.
2018. jún. 2. 12:58
 6/8 anonim válasza:
0%

Szia

Nem rosszindulatból mondom de egy akkor akváriumban örülj ha megéli a 8 hónapot.

A leg ideálisabb a 10-20 liter.

Igen tudom, hogy 30 liter alatt nem lehet állatot tartani.

De azért ne legyünk álszentek. Mindenki tudja, hogyan tenyésztik őket.Sokat még a 10 literes minimumot se tartják be.

Indoklásom:

egy ekkora akváriumnál már nem csak a felülről irányuló nyomással kell számolni hanem az oldal nyomással is.

Mivel a bettákat a kiskoruktól kezdve kisebb edényekben tartják ezért a "tüdejük" nem ehez szokott hozzá/alkalmazkodott.

10-ből 7-szer ez kozza a betták halálát.

2018. jún. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Légyszíves görgess tovább nyugodtan, a pmed is töröltem, vegyük úgy, hogy nem is létezik a hozzászólásod sem.

Lehet, hogy kezdő vagyok, de utánaolvastam elég sok mindennek, amit pedig összehordasz, annak semmi értelme.

Egyébként, a betta labirintkopoltyús, és semmi köze sincs a tüdőhöz. Az hogy te, hogy szaporítod, engem nem érdekel, nem leszek a vásárlód. Igényesnek tartom magam, és igényesen tartom az állataimat is.

2018. jún. 2. 20:48
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Még legalább 2 hétig hagyd hal nélkül üzemelni addig próbálj szerezni pl tüskéshínárt, érdes tócsagazt, máj mohát, rucaörömöt. Természetesen nem kell mindből, a meglévő mohád mellé ezekből egyik is elég. A békalencse feltapad az akvárium üvegér, ott elszárad ha újra víz éri elrohad, nekem nem kis gondot okozott nem ajánlom akváriumba. A heti 30% vízcserébe nem számít bele az elpárolgott víz. Fagyasztott kaja etetését tanácsolnám pl szúnyoglárva, sórák ,stb a kockát négybe vágod és egy darabot kiolvasztasz, én csap alatt szoktam egy kis szűrőben kiolvasztani ill átmosni, ezt a mennyiséget 2 részletben adhatod napi szinten az-az egy negyed kockányit. Ez csak iránymutató ettől lehet kicsit kevesebb és több is, másodszorra már tudni fogod. Csiga nem szükséges, mondjuk én 4-5 db törpe páncélosharcsával tartottam együtt, ez esetben a talaj nem lehet éles és durva zúzalék és víz sem lehet 26 fok fölötti. Rémlik mintha amanó garnélával is próbáltam volna de nem vagyok benne biztos. Kis akvárium lévén talán egy kézi iszaplopóval jól járnál ezzel egy pillanat alatt eltávolíthatod a mulmot, kaja nem igen fog maradni ha nem egyszerre öntöd bele hanem apránként ahogy eszi. A kaját azonnal érdemes kivenni mert a talajról nem biztos, hogy felszedi, a mulmot ráérsz a heti vízcserék alkalmával. Az élő eleségnél nem tudok mennyiséget meghatározni, próbálj keveset adni és addig pótold amíg ráúszik. Tápból nagyon kevés kell, két ujjad közé fogsz egy csipetnyit és annak a felét adod.:D Ha kimaradt valami a kérdéseid közül akkor jelezd.
2018. jún. 3. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!