Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Megharaphat az Oszkár hal, és...

Megharaphat az Oszkár hal, és milyen a harapása?

Figyelt kérdés
A barátom elutazott és itt hagyta az Oszkár halát, hatalmas nagy mint a tenyerem, és csipesszel kell etetni, ill. a talajtisztítóval tisztítani (azt tudom használni, nekem is volt akváriumom KIS halakkal, de marhára félek hogy megharap, látok tű hegyes fogakat a szájában. A barátom sz. nem harap, de őt ismeri, kézből eszik tőle, de engem máshogy fogad, mondhtatnia távolból figyel. A neten nem találok egyértelmű infot, hogy milyen a harapása. Azt nem lehet hogy ne takarítsam, három hétig, de félek tőle mi tagadás...???
2018. jún. 2. 23:19
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
nem a halat akarom talajtisztítóval természetesen, hanem a helyét:)
2018. jún. 2. 23:20
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Es teged nem vittek magukkal? Micsoda nyaralas
2018. jún. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Dolgozni ment nem nyaralni:) Engem itt hagyott a hallal;)
2018. jún. 2. 23:34
 4/15 anonim ***** válasza:
Milyen hal?
2018. jún. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 bamboochatheone ***** válasza:
2018. jún. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Salx Narval ***** válasza:
Ez még nem felnőtt hal de azért ha kézből etetik már fájdalmat okozhat a harapása ha óvatlan vagy, nem fog a kezedre támadni ettől nem kell tartanod. Támadni max akkor szoktak ha az ivadékaikat védik, vagy ha van konkrétan kialakított búvóhelye és ott zaklatod. Etesd úgy ahogy eddig az-az dobd a vízbe ill csipesszel ha úgy jobbnak látod. A talajt nyugodtan felporszívózhatod nem támadni fog, hanem menekülni. Ha nagyon félsz akkor a slag végére tolj egy merev műanyag csövet ami legalább olyan méretű mint az akvárium magassága és annak a végét fogd, de mint írtam nem fog a kezedre támadni. Ha kézből volt etetve akkor odaúszhat a kezedhez, mert az ételhez köti de értelmes állat lévén különbséget tud tenni a kezed és az élelem között, viszont mohóságában véletlenül meg is haraphat, szóval te ne etesd így.
2018. jún. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Jobb esetben parázni fog és beúszik a sarokban vízcsere alatt.


Rosszabb esetben egy plexi lappal még mindig le tudod választani, amíg az akvárium egyik részén dolgozol...

2018. jún. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Persze az etetést nem fogom kézből. A tisztítás kritikus, azakvárium magas is meg széles is, nem tudom, találok-e csövet (meg nem is vagyok barkácsolós). Már gumikesztyűre is gondoltam, csak attól félek, leoldódik róla vmi, és ha elpusztul ez a hal, a barátom leszedi a fejemet, úgy szereti, mint más a kutyáját, ovis kora óta megvan neki (a linkelt kép az nem a mi halunk). Lelkemre kötötte, hogy semmit ne rakjak bele, a kaját kiadagolta:)

Kesztyűvel nem lehet, ugye?

2018. jún. 3. 09:14
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha nem márványsügér akkor milyen hal?

Kesztyűt ne rakj bele, a púderesen egyértelműen olyan dolog van ami nem kéne az akváriumba kerüljön, ami nem púderes meg azon is érzed hogy nem oké a szaga, ergo akármi lemehet róla. De nem kell félned, hidd el aki piráját tart az is általában csupasz kézzel kotorászok az akváriumban.

2018. jún. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
márványsügér, csak a linken lévőre azt írta az egyik válaszoló, hogy még fiatal, de a miénk nagy és öreg, akkora, mint a tenyerem ujjakkal együtt. Óvatosan fogok belenyúlni a vízbe, hátha elbújik. Kesztyű kilőve.Lehet, h. előtte megetetem
2018. jún. 3. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!