Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 60 literes akváriumba mennyi...

60 literes akváriumba mennyi neon tetrát javasolnátok?

Figyelt kérdés
A kérdés adott :)
2018. jún. 6. 21:25
 1/9 Salx Narval ***** válasza:
Hacsak nem egy hosszú, lapos és keskeny akváriumról van szó akkor nem ajánlom a neont, a tetrákat pedig egyáltalán nem, pláne együtt mindkettőt. A neonok 100 liter (10-30db), a tetrák 150 liter (8-15db) körüli akváriumba valók. 60-literbe való halakat válassz (pl 10-15db parázslazac), vagy vásárolj nagyobb akváriumot. A tetrák mellé jobb választás a vörös neon, a kék kicsit hidegebb vízben érzi jól magát, a köztes hőmérséklet egyiknek sem igazán kedvező hosszabb távon.
2018. jún. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szabványos méretbe egyet sem.
2018. jún. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mi az a neon tetra? :)
2018. jún. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

megvan, sima neonhal... :)

nem szoktam ezzel népszerű lenni, de 10 neonnak elég.


[link]

2018. jún. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
csak mást ne vegyél melléjük, esetleg jó szűrés, heti 30% vízcsere mellett egy csapat kisebb testű cordydorast.
2018. jún. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
meg ez a neon nem bírja a meleget tévhittel se foglalkozz, az egyenlítőtől nem messze található az élőhelye, mégha árnyékos dzsungelbe van a vizük akkor is józan paraszti ésszel belegondolva vicc , ha 24 felett hosszú távon nem bírják.21-28 között lazán,de ugy rövidebb ideig 1-2 fokkal többet is lazán kibírnak. nekem tetőtéri szobámba volt még anyáméknál rohadt meleg volt, egész nyáron 30 fok, semmi bajuk nem volt.
2018. jún. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
...vicc, hogy 24 fok felett nem bírják...
2018. jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
annyi ,h jobban kell figyelni 30 körül az oxigén beoldásra.
2018. jún. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
Hozzám nem jutott el a (neon tetra) megnevezés, mostanáig.:D Én egyértelműen neonhalra és fekete tetrára gondoltam. Ami a hőfokot illeti szerintem más valamit elviselni és megint más kedvelni is. Nyáron a legtöbb akváriumban 26 fölötti hőmérsékletek vannak és nem látszik rajtuk, hogy bajuk lenne én ezt nem is vitatom. Ellenérvként hoznám az alacsony ikrázási vízhőmérsékletüket,( bár ez az esőzések frissítő és vízlágyító hatásának is betudható) és hidegebb vízben tartott neonok megnövekedett élethosszát, valamint azt, hogy az életterük nagy részét az árnyékolt hűvösebb holtágak teszik ki, ellentétben a vörössel akik a napos és sekély ártéri részeken gyakoribbak.
2018. jún. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!