Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kell hűteni az akvárium vizét...

Kell hűteni az akvárium vizét a nagy melegben, és hogyan?

Figyelt kérdés
Van egy nagy sügéres akv. és már most 28-29 fokos a vizük, szerintem ha nem hűtöm, ez még feljebb fog menni nyáron. Kéthetente van kb. 25% vízcsere csapvízzel, de ez egy-két fokkal hűti csak le egy-két napra. Milyen meleget bírnak, ill. hogyan lehetne hűteni még a vizet? Nappaliban van, direkt napfény nem éri, nincs légkondink.
2018. jún. 9. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, kánikulában én jégkockát szoktam az akváriumomba tenni, mert az működik és jobbat én sem tudok.
2018. jún. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
En 1.5 literes asvanyvizes palackokat szoktam vizzel tolteni es fagyasztani. Azokat cserelgetem. Nem szep az teny, de hatasos.
2018. jún. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hány literes? Én a kisebb akváriumokba jégkockát szoktam rakni, a 200+-osba már én is ásványvizes palackot fagyasztok le és azt rakom be amikor arra kerül a sor hogy túl magas a hőmérséklet. Szerintem a te esetedben is ez válhat be.
2018. jún. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
3%
A legtöbb akváriumi hal trópusi vagy szubtrópusi eredetű. A szobában nemigen lesz 24-25 foknál melegebb. Ennél a víz sem lesz melegebb. Nem fognak megfőni, ne aggódj.
2018. jún. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm atippeket. Felmegy sajnos a szobában is 31-33 fok fölé. 350 liter, megpróbálom majd a vizespalackot. Vagy arra gondoltam, hogy jégkockát valami hálóba teszek. Csak úgy nem merném beledobni, mert ezek a halak mindent bevesznek a szájukba.
2018. jún. 9. 23:41
 6/13 Platypus ***** válasza:
Ha feljebb tudod emelni az akváriumtetőt és ráküldesz egy ventillátort a felszínre, akkor tartósan tudod pár fokkal csökkenteni a hőmérsékletet a párolgási hő segítségével. A fagyasztott palack gyorsabb, de ez akkor is működik, ha nem vagy otthon.
2018. jún. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Négyes, nekem a szobámban most is 30 fok van szóval ez a legtöbb trópusi halnak igenis sok. :D Még a betták se szeretik ezt.
2018. jún. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 kzs ***** válasza:

Vegyél néhány PC-ventillátort, hozzá adaptert (ez fog majd a konnektorba csatlakozni).

Nyilván minél több ventillátor megy, annál hatékonyabb, de 1 adapter csak 2 ventillátort tud ellátni, többet nem.


Szóval, ezeket összekötöd az adapterrel, majd felfúrod egy falécre (persze nem árt lelakkozni a lécet, hogy a pára ne tegye tönkre). Arra azért gondolj, hogy a kinti levegő szabadon áramolhasson, mert azt fog bemenni a ventillátorba, hogy aztán keringhessen.

Olcsó és praktikus, könnyen kivitelezhető.

----------------

Ettől fényévekkel hatékonyabb (és persze sokkal drágább) a kimondottan akvárium-klíma. Ez teljesen automata, és képes 30 fokról akár 18 fokra is lehűteni a vizet.

Ára úgy 200E Ft körül van (már ha megér neked ennyit).

2018. jún. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kzs ***** válasza:
A jégkocka azért nem jó, mert nem egyenletesen hűti a vizet. Ettől jobb a ventillátoros módszer.
2018. jún. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Salx Narval ***** válasza:
Én valamikor az aranyhalas akváriumomat egy hűtőtáskával hűtöttem. Jó pár méter légvezetéket feltekercseltem és, teleraktam jégakuval, lefagyasztott vizes palackokkal a táskát. Egy nagyobb teljesítményű légpumpával és két nagyobb porlasztókővel nyomattam a lehűtött levegőt az akváriumba. Esténként cseréltem a cuccokat. A fénycsöveket nem tudtam feljebb tenni és a növények miatt lekapcsolni sem akartam de két ventilátor fodrozta a vizet, ezek is jelentősen segítettek hűtésben. Nappal minden nyílászárón sötétítőfüggöny volt, este nyitott ablak és ajtó mellett voltunk, természetesen szúnyogháló volt mindenhol.:D Heti 30% vízcserét csináltam és napi szinten pótoltam az elpárolgott vizet esővízzel vagy desztillálttal. Tapasztalataim alapján az afrikai sügérek 23-28 között hosszabb távon is jól viselik a szélsőségeket, ha ezek az értékek között megállna víz hőmérséklete nem szükséges különösebben beavatkozni. Ha tartani tudnád a 28 fokot nem lesz semmi bajuk, pár napra akár e fölé is mehet.
2018. jún. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!