Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak, ha túl sok...

Mit csináljak, ha túl sok kisguppim lesz?

Figyelt kérdés
Egyenlőre 9 guppim van (3 hím,6 nőstény) és az egyik terhes.Utánaolvastam kicsit,h egyszerre 30-100 guppi is születhet.most egy 100 ls akváriumban vannak,és itt nem fér el túl sok kisguppi.Én max.10-et tudok megtartani(ha többet,akkor a későbbi kisguppiknak nem lesz hely),egy ismerősöm átvesz 5-6ot de mit csináljak a többivel?Megölni nem akarom őket,inkább szabadon engedném,vagy eladnám(nem halkajának!).Győrben lakok,itt nem nagyon van semmilyen medence vagy halastó (ha ti tudtok annak nagyon örülnék).Úgy tudom,h a kisállatkereskedések nem veszik be ilyen egyéni tenyésztőkről a halakat,és úgy látom,h a neten se nagyon akar senki guppit venni.Szerintetek ha a Dunának egy tisztább részébe engedem el őket,az oké?Mennyire legális az ilyesmi?Arra is gondoltam,hogy pár nagyobb (10l-s) befőttesüvegben megtartom őket.Szerintetek hányat lehet 1ben tartani?Ti mit csináltatok a kisguppikkal?Amúgy mindenhol azt olvasom,h vegyek nekik élő kaját,de az eladó azt mondta,h azt betiltották.Most szárított szúnyoklárvát kapnak, az jó nekik hosszabb távon?Köszi a válaszokat,és bocs az elírásokért

2018. jún. 12. 13:44
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Nemkell félni,nagyon kevés marad àlltalàban életben.A lemezest szétmorzsolod nekik nagyon apròra,azt is megeszik.
2018. jún. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
semmiképp sem engedném be őket természetes vizeinkbe. felborítják az ott kialakult ökológiai egyensúlyt! öld meg őket míg picikék.
2018. jún. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%
mármint igen, előtte azért várd meg hány marad életben, nehogy a végén egyse legyen :)
2018. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha szabadon akarod őket engedni akár már most megölheted őket, mert nem maradnak életben a természetes vizekben a tél miatt. Befőttes üvegben esélytelen életben tartani. Nálam volt hogy egy se maradt meg mert a szülők mindet megették, úgyhogy nem biztos hogy ennyire aggódnod kell. Egyébként ezt elkerülendő szoktak csak hímeket tartani.
2018. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
5%
nálam eleg sok tuleli, és ha eszreveszem h valameik szulni akar atteszem egy olyan aksiba ahol van olyan hal ami szivesen levadássza őket, betta lassu hozza, de minden mas ragadozo szerintem jo
2018. jún. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog annyi életben maradni.

Vagy vegyél még egy akváriumot és válaszd szét a párokat, vagy pedig a nőstényeket vagy a hímeket ajándékozd el.

Ha most megmarad 10-15 kicsi, azokkal még tudsz mit csinálni, de ha a többi is terhes lesz, aztán nemsokára a kicsik is, akkor aztán tényleg nem fogod tudni hova tenni őket.

2018. jún. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%
Elég beteg, aki azért tart halakat, hogy havonta 1x lehúzhasson párat a wc-n meg azt nézhesse, hogy a másik hal megeszi őket meg a kicsinyeket. Ezért aztán érdemes tartani.
2018. jún. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem átlagba 5- 6 anyától jó ha 10-15 kicsi elérte az egy hónapos kort....

Csak guppik voltak az akváriumba.

Sőt ha szétválasztottam a híreket,se sokat javult az utód magmaradások száma.

Bár csak hobbi akvarisztika volt,helyi állatkereskedésbe sikerült becserélni halkajára a szaporulatot

2018. jún. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
56%
Hetes!Ne forgasd ki a szavunkat.Biztos nem élvezetből nézzük ahogy a kicsiket megeszi a nagy hal.De ez a módja hogy a kicsik szelektálva leygenek.Nemfogom viperával agyonverni a rákomat,mert néha egy-egy halat megeszik az akváriumba.
2018. jún. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%
hat annamaria....amugy szerintem nem eli tul az osszes nyilvan ...ha kertes hazban elsz keszithetsz nekik ilyen usztatot .ajadekozd tegyel hirdeteseket .vagy tenyleg egyszeruen egy halastoba enged ki oket akar ha kell is valamennyit utazni
2018. jún. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!