Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi fénycső 300Ft-ért?

Akváriumi fénycső 300Ft-ért?

Figyelt kérdés

Van valakinek tapasztalata az Auchanban árult 300Ft-os, 8w-os fénycsővel kapcsolatban?

30 liter-es növényeshez kellene, kis és közepes fényigényű növényeimhez.



2018. jún. 12. 14:44
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem volt az említett fényforrásból a boltban, így nem tudtam venni, de olvasgattam utána és azt szűrtem le, hogy egy 6500K-s fénycső is jó hozzá, ez valóban így van?
2018. jún. 12. 16:01
 2/13 anonim ***** válasza:

Így. (meg nem árt ha legalább 3 sávos)


Egyébként 30 literhez, közepes fényerőnek, kevésnek érzem a 8 wattot. Kb a duplája lenne reális.

2018. jún. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez kompakt fénycső? E 27-es foglalatú, vagy valami csapos?
2018. jún. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Üdv! Igen én is 2db-ot szerettem volna belőle vásárolni. Ez egy sima t5-ös kis cső lett volna, elektronikus meghajtóval, de akkor ezek szerint egy 15-18w-os 6500K-es cső kiváltja a feladatát.
2018. jún. 12. 18:44
 5/13 A kérdező kommentje:
Esetleg típust tud valaki ajánlani? Mekkora teljesítményű,színhőmérsékletű és milyen foglalatú fénycsövet keressek? Az akvárium 45cm széles.
2018. jún. 12. 18:47
 6/13 anonim ***** válasza:

De hát akkor a foglalat megvan, nem?


Vagy nem értem.


Csak a fénycső magában 300 ft.

[link]


A foglalattal együtt, ami tartalmazza az elektronikus előtétet 1600 ft

[link]


Ha megvan a lámpatest, abba nem tudsz beletenni egy 15-18 wattosat, mert nem fér bele. A fénycsövek teljesítménye -pár kivételtől eltekintve- arányos a hosszukkal.


Egyébként egy kisebb csoda, hogy létezik ilyen kis fénycső, tuti nem szabvány, és egyébként ez mindig is problémát fog okozni szerintem, ha le akarod cserélni a csövet, mert ez nagyon ritka méret.


Ha megvan a foglalat (ez a bútorvilágító lámpatest) akkor csak ezt a fénycsövet tudod beletenni, mert nem hinném, hogy ebből a ritkaságból még többfélét is csinálnának.


Ami a műszaki paramétereket illeti, amúgy nem is a legjobb választás, ez egy 765-ös cső, ami nem csak azért rossz, mert rossza a színvisszaadási indexe, hanem azért is, mert amiatt rossz, mert a fehér fényt kevés eltérő hullámhosszból keveri ki, így kérdéses, hogy a növények számára használható 450 és 700 nm körüli tartományban elégséges e.


854, 860, 865, esetleg 954 960, 965 jelzés kell.


Nem egyszerű történet.

Ilyen is fénycsőről én nem tudok, hogy létezne. Kompaktok közül leginkább a sima e27-es becsavarósból van a legtöbb fajta, abból bármikor lehet venni 865-öst, bármilyen teljesítményben.


Csak hát azt is be kell csavarni valahova, szóval kell egy lámpatest.

2018. jún. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Elnézést, ha félreérthetően fogalmaztam.

Egy teljesen új lámpatestet fogok készíteni, fából (az akváriumon van üvegfedő, így a pára nem gond). A kérdésem az lenne, hogy milyen fénycsövet érdemes használni ilyen célokra, nekem paraméterekre lenne szükségem amivel holnap a boltban ki tudnak szolgálni. Az elektronikához értek, azzal nem lesz probléma, csak az a kérdés, hogy T5 vagy T8-at vásároljak illetve gondolom olyan méretűt~teljesítményűt ami ráfér az akváriumra. Van esetleg még valami fontos dolog, amit könnyel el tudok rontani? Például a szín-visszaadásnál mire kell figyelni?

A válaszokat előre is köszönöm!

Természetesen ment a zöld!

2018. jún. 12. 22:17
 8/13 Skid05 ***** válasza:
T8, 438mm, 6500K, 865 vagy 965 fényszín szám. pl osram lumilux (900lm), philips master (930lm) Azért a fatetőt alaposan lekezelném valami olaj alapú materiállal, üveg ide vagy oda.
2018. jún. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A mai napon meg is látogattam egy elektronikai boltot ahol nem volt ilyen színhőmérsékletű fénycső, de megtudtam, hogy kb 10.000Ft lenne az egész és még akkor a tetőt nem is számoltam bele. A boltban ajánlottak led-es fényforrást is, mely sokkal olcsóbban kihozható és akár a jelenlegi lámpatestbe is beleépíthető. Gondoltam, hogy inkább kettő 4-500 lumen-es ledet veszek, így jobban bevilágítja majd az akváriumot.

A led megfelel ilyen célra?

Nem probléma neki, hogy sokat ég egy nap?

A válaszokat előre is köszönöm! Ment a zöld!

2018. jún. 13. 16:22
 10/13 anonim ***** válasza:

És gondolod a led olcsóbb lesz?


1: gagyi nem jó. Harmatgyenge, bármit is hazudjanak róla.


2: Vannak erős ledek, alapvetően megoldható akváriumra ledes fény, de ez nem csak az erőről szól . (lumen)


3: Hiába erős, ami megfelel mondjuk egy növény nélküli sügéresben, nem valószínű hogy jó növényeshez, mert nem abban a spektrumban világít.


4: Nagyobb projekteknél szokás leddel megoldani, ahol alapvetően több százezres kerettel kalkulálnak, és keverni szokták a fehér fényt némi kékkel, és pirossal. (Inkább utóbbiból van hiány a fehérben)


5: A hosszú világítási időtartam akkor nem probléma, ha alapvetően úgy rakod össze, hogy bírja, tehát a fényforrásnak biztosított a hűtése, az egyenáramú 12 voltos adapter meg nem egy telefontöltő méretű műanyag vacak, hanem ipari adapter.


Úgyhogy ha ledből jót akarsz, baromira nem fogsz olcsóbban kijönni.


Sajnos a normál szabvány fénycső szintén ki van zárva, mert nem létezik ilyen méretben.

A javasolt 438 mm hosszú T8-as csőnek csak az üveg része ekkora, az egész cső 45 centi körül van, és akkor még hol a foglalat?!

Nem fér be!


Az egyetlen gányolós lehetőség, ha ezt a csövet átlóban rakod be, talán úgy, egy extra lapos foglalattal befér.

Erről van szó:

[link]


És ehhez akkor kell ugye 2 lapos foglalat, + 1 elektronikus előtét. Aminek még be kell férni a tetőbe, úgy, hogy a fénycső keresztben lesz.

Vagy összejön, vagy nem.


Ami kisebb helyet foglal, de szintén kell elektronikus előtét, az ez:

[link]


Ilyenből 2-t be lehetne rakni, úgy hogy egyenletes legyen a fény eloszlása.


Ehhez ugye akkor kell 2 foglalat, ami összesen 1000 ft, meg 1 előtét, ami 1200 ft.

A vezetékeket leszámítva a nagyja megvan, és most járunk 4200 ft-nál.

A ledhez a legkisebb fém házas táp önmagában 2000 ft.


Ha még spórolósabban kell, akkor csinálj sima e27-es foglalatot, előtét nélkül, és világítsz ilyennel:

[link]


Ennél nincs olcsóbb megoldás.

A hátránya, hogy lokalizáltabban világít, árnyékosabb az aksi széle.


De ha vannak árnyéktűrő növények is, csinálhatod úgy is, hogy az égő alá beteszed a fényigényesebbet, a szélekre meg az árnyéktűrőt.

És akkor előtét se kell, meg semmi extra szerelgetés, stb.

Csak egy jó fényterelő fölé, ami összevissza megtöri a fényt (pl hőtükörből) egyrészt a felfelé sugárzó fény is visszaverődik, másrészt a visszaverődő fény jobban szétszóródik, és mérsékli a szélek árnyékosságát.

2018. jún. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!