Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halványabb jóval a...

Miért halványabb jóval a színe otthon a Guppiknak mint a kereskedelemben?

Figyelt kérdés
Vettem 2 fiú és 4 lány guppit. Szép színesek voltak a kereskedelemben. Gondolom az ottani fények miatt. Itthon már a kékek szürkék voltak. Mit tehetnék, hogy újra színeseknek lássam őket?

2018. jún. 14. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A túlzott stressz és a víz változás miatt is megfakulnak. Pár nap és megszokják a helyet. Nyugi :)
2018. jún. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az elsőnek, a stressztől és a vízértékek változásától fakulnak ki. Illetve ha nem nyerik vissza a színüket egy kis idő múlva akkor gyanús, hogy rosszak a körülmények. Hány literben tartod őket? Csak ők vannak?
2018. jún. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi az infót. Egyébként nem kell parázni tudom, hogy jó helyük van és mivel még csak most kerültek be így akkor várom a színüket :-)
2018. jún. 14. 13:48
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Meglepődnél ha tudnád hány kezdő akvarista hiszi azt hogy jó helye van a halaknak, és mégsem. Ha friss az akvárium az is baj lehet. Szóval, hány liter, milyen halakkal vannak és mikor indult az akvárium?
2018. jún. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ha már feltette ezt a kérdést akkor némi infót is kérnénk az akváriumodról, növényzetről, felszerelésről, társhalakról stb, hogy érdemben válaszolhassunk. Általában az van amit az elő válaszadó írt, de osztom a második válaszadó aggályait is. Tudod ha biztos lennél a dolgodban ezt a kérdést fel sem teszed. Viszont így nem tudunk tanácsot adni csak találgatunk.
2018. jún. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az aggódást és a törődést. De a halak színe vissza jött mára. Egyébként 200 literes, minden beállítva (ph,nk), erősen növényes, a szűrő hydor professional 250-es, az aljzatom világos ugyan de nem sok látszik belőle. A fénycsövek 0,5 watt/ liter. Az akvárium magas, de ez van. kb. 70 cm. Sok felkötözött növény és magasra növő növény. 4 hónapja üzemel. vannak más lakók nem kevesen, de azt mondták hogy a guppy még belefér, mert sok a növény. A kérdésem arra irányul hogy fénycső váltással vagy valamivel lehet e kiemelni még jobban a színűket. MOnjuk most már egész jól vissza jött. MIndenki békésen úszkál nem verekszik. Az étvágyuk is jó. Nem tudom mire vagytok még kíváncsiak. De köszi még egyszer.
2018. jún. 15. 08:57
 7/12 A kérdező kommentje:
Na jó leírom, mert tudom hogy kíváncsiak vagytok :-) 21 kék neon, 12 zebradanio, 40 Red Cherry garnéla, 1 hagyma csiga, 3 anci. 2 fiú és 4 lány guppy.
2018. jún. 15. 09:09
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez egy elég jól túltelepített akvárium, a két rajhal társasága mellett nem csoda hogyha stresszelnek a guppik (azt nem értem hogy a red cherryk hogy élnek még, főleg ha az akvárium inkább magas mint nagy alapterületű). Még a guppik nélkül is túltelepített volt, nem hogy velük de ők lógnak ki legjobban a sorból most az igényeik szerint.
2018. jún. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm az észrevételedet. De a rákok csak úgy szaporodnak mintha kötelező lenne nekik :-) 10 darabbal kezdtem. 2 hónapja. És biztos hogy csemegéznek belőle, de ennek ellenére szépen nő aki túlél köszönhetően a sok növénynek és amíg nem látok belviszályokat és egyéb gondot így marad. Egyébként élőt is és száraz tápot is kapnak minden nap az igények szerint. És még csak a kaki sem sok a vízben. Van egy kis ecset algám, de azt épp a napokban kezdtem orvosolni egy kis folyékony CO-val. De ha érdekelnek a további kimenetelek, írj bátran és válaszolok. :-)
2018. jún. 15. 18:28
 10/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát ide nagyon nem kellettek volna már a guppik, pláne párban. A 4 nőstény úgy televágja rövid időn belül hallal az akváriumodat, hogy veszélybe kerül az egész állomány. Na mindegy, ez legyen a te gondod. A neonokat és az ancikat enyhén savanyú és lágyított vízben kellene tartani, cser és huminsavakkal dúsított tőzeges (fekete)vízben. A guppik ezt nem szeretik. Gondolom sima csapvízben vannak, ez viszont inkább nekik kedvez a neonok pedig elviselik. Ha felkötözött növények vannak akkor gondolom gyökér is akad, az anciknak, ez jó. A világos talajt ellensúlyozni tudnád egy sötét hátfallal ez kiemelné a halaid színét. Mondanám, hogy használj tőzegkivonatot, égertobozt, csersavport, vagy gyári black watert a neonok örömére és a színeik kiemelésére de ilyen magas akváriumba a sötét vízben az alsó növényekhez nem jutna fény, hasonló okok miatt a lebegő növényeket sem célszerű telepíteni pedig jól jönnének, ezek jó vízszűrők és biztonságérzetet adnak a halaknak ami szintén fontos ahhoz, hogy szép színeik legyenek. A sötét hátfal is sokat fog dobni a látványon ha megcsinálod. Minden esetre jobban jártál volna 6db hím guppival, vagy endlerrel. A halak természetes színe szerintem 6500K színhőmérsékletű csövek mellett érvényesül legjobban, legalábbis nekem így tetszik.:D
2018. jún. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!