Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért halványabb jóval a...

Miért halványabb jóval a színe otthon a Guppiknak mint a kereskedelemben?

Figyelt kérdés
Vettem 2 fiú és 4 lány guppit. Szép színesek voltak a kereskedelemben. Gondolom az ottani fények miatt. Itthon már a kékek szürkék voltak. Mit tehetnék, hogy újra színeseknek lássam őket?

2018. jún. 14. 12:50
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, érdekes és jó ötletek amiket írtál, de igen a magas akvárium miatt jól meg választottam a növényeket. Pl.: Olyan növényeket vettem ami nem fényigényes de mégi intenzíven nő és elterül a víz tetején, rengeteg vas fa van a vízben, de az tény hogy régi abból már sok csersav nem ázik ki. De szoktam tölgyfa levelet rakni bele és szeretnek bujkálni meg játszani benne a halak. A hátteres gondolat nem rossz már én is gondolkodtam rajta. Mondjuk csak egy sima fekete háttérre gondoltam. Szaporulat tényleg volt már most pedig még 1 hete sincsenek nálam. De szépen lehalásztam a kicsiket és elajándékoztam. De valószínű elcserélem a csajokat idővel és max csak 3 hímet tartok meg, mert valóban zavaró, hogy sok picit potyogtatnak. Egyenlőre okítás és okulás céljából még maradnak, mert a lányomat és barátait nagyon izgatja és érdekli az élménybeszámoló az akváriumról és szeretem is őket tanítani az élőlényekről és a segítséggel én is tanulok új dolgokat. Élvezzük :-) Természetesen mindaddig míg úgy látom nincs gond az akváriumban. Mondjuk elkezdtek fogyni a garnélák :-( , de jó az élő eleség a halaknak. Van egy másik akváriumom is 40 literes benne csak Red Cherryk vannak meg 5 coridiras haborus (törpe harcsa). Ott is sok növény van és rendben minden. Azt a 4 éves kislányom gondozza kis segítséggel és nagy lelkesedéssel, még semmi baj nem történt ott sem szerencsére. Csak azért írtam hátha érdekel ;-)
2018. jún. 17. 16:44
 12/12 Salx Narval ***** válasza:
Én is az akvárium külső falához tett sötét lapra gondoltam, természetesen a fekete is jó. Ha van kedved festegetni akkor egy keményebb kartonlapra, vagy farostlemezre tónusosan is festhetsz, jó mélység és térnövelő. Úgy értem, hogy pl fogsz egy sötétkék ill fehér festéket és alulról fölfelé egyre világosabb színnel megfested, lehetőleg mosódjanak össze az árnyalatok és persze más színnel is jó de talán a kék a legjobb választás. Egyáltalán nem baj, hogy írtál az akváriumokról azért vagyunk itt, hogy segítsünk, meghallgassuk egymás panaszát, sikerét, tapasztalatát és persze azért is, hogy tanuljunk egymástól.
2018. jún. 18. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!