Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Diszkosz, neon, törpe gurámi,...

Diszkosz, neon, törpe gurámi, cory egy akváriumban?

Figyelt kérdés
Van egy 450 literes akváriumom, diszkoszhalat mindenképp szeretnék. Gondolom a neonokkal elvannak együtt, ill. pár cory lenne még benne. Ez így rendben van, ugye? Plusz jelenleg van egy törpe gurámi párom egy 112 literesben, őket is átrakhatom majd? Mennyire lehet a felsorolt 4 halat együtt tartani természetük, hőmérséklet stb. miatt?
2018. jún. 14. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:

az az alja 6 db diszkosznak, mehet mellé vagy 15-20 vörös neon, elvileg a törpe gurámi is bírja a meleget de én tuti kihagynám. coryból sterbai legyen az bírja a meleget abból is 8-10 hal.

jó szűrés, minimális talaj, heti 2x30% vízcsere

jó minőségű szárított táp+ fagyaszott eleség, lehetőleg egy nap minél többször de nagyon keveset, nekik hasznosul legrosszabb hatásfokkal a kaja, sokszor kell keveset, akár napi 4-5 ször.


ha ezt betartod szép diszkoszjaid lesznek ,ha akkor sztem el se kezd.

ja és legfeljebb 15 nk-s víz, de 10-12 lenne az idális tartáshoz, kivéve ha heckel, az bírja a keményebbet is.


hőmérsklet pedig 29

2018. jún. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
úgy értve ,h 450 liter a minimum 6 db diszkosznak
2018. jún. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
* ha nem akkor el se kezd
2018. jún. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mivel fogod szűrni?
2018. jún. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem diszkoszok mellé algázókon kívül ne telepíts más fajokat. Plusz az akváriumodat kikéne alakítanod úgy, hogy körbe körbe tudjanak úszni. Pl veszel egy henger/gömb alakú dekort, beteszed középre, és beültetsz pár tő vallisneriat, nagy teret igénylő halaknál így lehet picit csalni a hellyel. A gurámikat hagyd a 112 l-ben.
2018. jún. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Egy ekkora akváriumhoz már érdemes kiépíteni a víz, ha kell akkor a vízlágyító és a szennyvízelvezető rendszert is, pláne komoly vízcseréket igénylő halak mellett. Ha nem lehet a vízrendszert kiépíteni akkor megfontolásra ajánlom a kémiai szűrést is mint kiegészítő szűrést, vagy egy komoly 100-liter körüli akváriumszűrő beállítását biológiai szűrésnek. Diszkoszok esetében a gyakori és nagyobb léptékű vízcserék jó szűrés mellett is ajánlottak ezért ajánlottam figyelmedbe a vízrendszer kiépítését.
2018. jún. 15. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!