Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Normális ha sokszor bambul a...

Normális ha sokszor bambul a halam, illetve szeret feküdni a szűrő tetején?

Figyelt kérdés

1 hete van meg lassan a Bettam, mindig ilyen bambulos volt. Uszik egy darabig, aztán egyszer csak megall és lebeg, nem igazán reagal csak 2.3.jara ha az akvárium előtt elhuzom a kezem. És az lett a szokása hogy felmegy, és rafekszik a szűrő tetejere, aztán egy ido után lejon. Ez normális? Néha megijedek hogy elpusztult vagy valami, de aztán meg elkezd úszni, enni is rendesen eszik szoval nem igazán értem. Szerintetek miért csinalhatja? Válaszotokat köszönöm ☺️


Itt egy kép hogy is néz ez ki:

[link]


2018. jún. 15. 22:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Hány literben van? Hány fokos a víz? Fedett az akvárium? Egyedül van? Mikor üzemelted be az akváriumot és mennyi időre rá raktad bele a halat?


Egyébként a betták lomha halak a nagy úszójuk miatt, az enyém etetés után csinálja gyakran és késő estére, amikor már érzi hogy lassan lámpaoltás lesz, hogy ráhasal az egyik növényre és úgy pihen. Normál tartási körülmények között ez normális jelenség, de ha valami nem stimmel a fenti kérdésekre adott adatok szerint akkor az miatt is lehet.

2018. jún. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyedül van, fedett, 27 fokos, eszik rendesen, 30literes az akvárium. Kb 3 4 nap után tettem be, vizcsere bacikultura minden után, mivel az eladó eladta nekem a halat úgy hogy nem tajekoztatott az akvárium bejaratasarol. Az akvarista csoportokban, meg egy barátom javasolta hogy akkor már ne egy kis gombben, vagy zacsiban tartsam több hétig szoval 4 nap után itt van bent. Nagyon aggódom meg érte, de aktivnak tűnik csak néha megpihen kicsit... Javasoltak h naponta vizcserezzel 15 szazalekot, olyankor bele kis bacikulturat, es ne etessem tul. Van bent neki hínár, teban levél, szűrő, és állandó tető.
2018. jún. 15. 22:17
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is mindig ezt csinálja, a szűrőn fekszik, néha lent a kavicson, eleinte aggódtam de már természetesnek veszem

Ha kopogok neki ő sem reagál, ha kihúzom a szűrőt etetés miatt akkor viszont azonnal úszkálni kezd, mert tudja, hogy ha megáll a szűrő akkor jön a kaja :D

2018. jún. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Mert menekül az áramlás elől... Álló vízben él, szivacsszűrő kellene az akváriumba, nem motoros szűrő, nem érzi jól magát.
2018. jún. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!