Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Több éves aranyhalat kisállatk...

Több éves aranyhalat kisállatkereskedésbe be lehet adni?

Figyelt kérdés
Van egy aranyhalam, olyan 4-5 éves, elég rosszul van tartva, szóval szeretném elvinni állatkereskedésbe, hogy ne kínozzam tovább szegényt. Be lehet még adni vagy nem?

2018. jún. 17. 22:52
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

A legtöbb kisállat-kereskedés ingyen szinte bármit bevesz...

Én azért nem adnám be a halat, mert ők el fogják adni valakinek, és nem nézik, hogy kinek - annak, aki kifizeti az árát.

Te pedig pont, hogy jobb életet akarsz a haladnak, nem azt, hogy egy 54 literes akváriumban haldokoljon pár hónapig.

Szerintem próbálj inkább gazdát keresni neki, valami akvarista fórumon, esetleg ismerős akvaristák között, ahol legalább meg tudod kérdezni a jelentkezőt, hogy mekkora akváriumban tartaná...

2018. jún. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Én is inkább az elajándékozásra szavaznék (bár durva hogy neked 4-5 év kínzás kellett hogy rájöjj, rosszul tartod), a legjobb az lenne ha valaki tavába beengedhetnéd.
2018. jún. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Gyerek voltam, nem igazán érdekelt az akvarisztika. Azt mondták, hogy így jó, én csak etettem, illetve a szobámban volt. Tóba biztos, hogy nem fogom engedni, szerintem nagyon hamar elpusztulna, ez egy fátyolfarkú aranyhal.

Esetleg ilyen fórumokat tudtok ajánlani? Kérdezősködök még ismerősöknél is azért, hátha valakinek oda tudom adni aki rendesen tartja, de sajnos nem sok ismerősöm űzi ezt a hobbit.:(

A válaszokat pedig nagyon szépen köszönöm!:)

2018. jún. 18. 00:06
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
95%
Most, hogy már idősebb vagy és tudod mi lenne jó neki, miért nem próbálsz te egy kicsit jobb körülményeket teremteni számára? 4-5 év után igazán megérdemelne egy kis törődést tőled és egy nagyobb akváriumot. Persze ha jó helyet találnál neki az is megoldás lehet de az állatkereskedés semmikép, legalábbis ritkán.
2018. jún. 18. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
79%
Facebookon ezer meg egy akvaristád csoport van. Keress neki ott befogadót. Vagy ha van anyagi kereted, vegyél neki egy nagyobb helyet. Kereskedésben semmiképp se adnám.
2018. jún. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!