Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek az élőgépes...

Mi a véleményetek az élőgépes szűrésről?

Figyelt kérdés
Csak ezzel lehet üzemelni egy akváriumot?
2018. jún. 19. 17:17
 1/6 Salx Narval ***** válasza:
Szép és jó is ha valaki esztétikusan megtudja csinálni. Természetesen nem csak így lehet szűrni az akváriumok vizét, sőt elég ritka a gyakorlati alkalmazása. Nálam az "élőgépes szűrést" főleg az úszó és lebegő növények végzik, persze azért a java munkát a szűrők és a részleges vízcserék végzik.:D Elég komoly vegetáció kell ahhoz, hogy önállóan megszűrjön egy nagyobbacska akváriumot de kiegészítő szűrésként minden további nélkül merem ajánlani annak aki kedvet érez hozzá.
2018. jún. 20. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Négy balkonládából lenne csinálva, amiket összekötnék, egy közel 200 literes akváriumhoz indítanám be. A növények talajának pedig mondjuk lávakövet használnék egy kis siporax tuninggal. Emellett futna tovább az eddigi szűrőakvárium.
2018. jún. 20. 15:33
 3/6 Salx Narval ***** válasza:
Ha beindulnak a növények szerintem a fele is elég de természetesen a tesztek majd mutatni fogják.
2018. jún. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kisérletezek néggyel.. ártani csak nem fogok vele :D Esetleg majd ha beindulnak a gazok, lehet kiiktatom pár hétre a másik szűrést, mert azzal más terveim vannak. De majd meglátom. Minden esetre köszönöm a válaszaidat :)
2018. jún. 20. 17:28
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Első sorban mocsári növényekkel próbálkoznék és nem használnék drága siporaxot sem, ide bármilyen talaj jó ami laza de azért megtartja a növényeket. Én zeolitzúzalékot használnék faszénnel keverve vagy a sima égetett agyaggolyókat. Vitorlavilágot, szerencsebambuszt, rákvirágot, vízipálmát, és kukoricát is hajtattam vízben, igaz én közvetlen az akváriumba tettem őket habszivacsba dugva ill kikötözve. Sok sikert és jó kísérletezést.
2018. jún. 21. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végülis 10 literesek a ládáim, amiből ugye 4db az 40 liternyi szűrőanyag +a növények.. szerintem az már elbírná, jelenleg kb 20-27liternyi lávakő és siporax keverékkel működik, meg egy nagyobb szivaccsal és perlonvattával. Na de majd meglátjuk :)
2018. jún. 21. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!