Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi okozhatja a torokátum...

Skid05 kérdése:

Mi okozhatja a torokátum harcsa étvágytalanságát?

Figyelt kérdés
2018. jún. 20. 13:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Rossz vízminőség, estleg egyedül van?
2018. jún. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Hány literben tartod mennyi és milyen más halakkal?
2018. jún. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Salx Narval ***** válasza:
Az egyedüllétet kizárnám nálam mindig csak 1-1 db volt, jól elvoltak egyedül akár az ancik. Túl erős fény, rossz vízminőség, bújóhely hiánya, gyér növényzet stresszhelyzet bármi okból. Bár ez nem valószínű, de a megszokott kaja hiányában kivár. Add a kedvenc fagyiját, vagy jól átmosott élő tubifexet és csinálj 30% vízcserét. Ha túl szűk helyen tartod az is probléma lehet.
2018. jún. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor marad a túl szűk hely, bár ennek ellentmond, hogy eddig evett a kedvenc fagyijából. Gondoltam a hőségre is, de ezek szerint ez elvetendő. Igazából már kétszer voltak hirdetve, de érdeklődés hiányában elmaradt a továbbadás. Ebben az esetben muszáj leszek bevinni egy üzletbe bár ettől ódzkodtam, lesz némi esélye, hogy megfelelő helyre kerülnek. Igaz ami igaz a vízzel sem stimmel minden, bár azt nem tudom az konkrétan mennyire van hatással az étvágyára, mert eddig nem volt.
2018. jún. 20. 20:40
 5/15 anonim ***** válasza:
Mekkora az a túl kicsi hely?
2018. jún. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
100l
2018. jún. 20. 21:56
 7/15 Salx Narval ***** válasza:
Hát az nem túl nagy de 10-12cm méretig elvannak ekkorában is. Megcsináltad a rézleges vízcserét? 2-300 literes akváriumba valók. Szerintem a vízzel és a szűréssel lesznek inkább gondok de természetesen a hely is szűk.
2018. jún. 21. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ja olyan 12 centis. Azt nem gondolnám, hogy a szűréssel probléma lenne.
2018. jún. 21. 09:29
 9/15 Salx Narval ***** válasza:
Ha úgy érzed, hogy mindent jól csinálsz akkor sajnos nem tudom mi lehet a baja. Annyit megerősíthetek, hogy az egyedüllét nem zavarja, jó vízminőség és dús növényzet mellett a 12cm toro még nem stresszel 100-literben.
2018. jún. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
A foszfát magas, de azt nem hinném, hogy kihat az étvágyára.
2018. jún. 21. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!