Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halaim haldokolnak! Van...

A halaim haldokolnak! Van megoldás? Segítség!

Figyelt kérdés

A Halaim haldokolnak, a napon amikor ezt írom már 3 halam meghalt! A testvéremmel észrevettük hogy a halak kifakultak. (Endler Guppik) A tesóm még azt is megjegyezte hogy mintha "penészes" lenne a hal.

a vizük citromsárgás /zöldes színű, már többször is próbáltam vízcserét, semmi. Mit tehetnék?


A akvárium:

21 literes

földszűréses

aktív szénnel és vatelinnel megy.

hetente 30%-os vízcsere, most kb 45%-os vízcserék.

kb. egy evőkanálnyi sót tettem az akváriumba.



2018. jún. 23. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:
90%

Persze hogy haldokolnak, szerinted miért van törvény által is a legminimumabb értékként megadva a 30 liter? Ehhez képest te 21-ben tartod, tehát lemész még a minimális értékhez képest is a béka feneke alá, mit vártál?

Hányan vannak ebben a befőttes üveg akváriumban?

Amíg ebben vannak kb esélytelen bármit kezdened velük, vegyél egy kb 40 literest és akkor elgondolkozhatsz a gyógykezelésen.

2018. jún. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Elgondolkoztam rajta, mi lehet ennek a jelenségnek a forrása, és arra jöttem rá, hogy ez szerintem egy evolúciós mellékvágány.


Kifejtem.

Az ember csúcsragadozó. Sőt, már nem is csúcsragadozó, hanem a bolygó ura. Több tízezer éve. Ez, meglátszik a neveltetésünkben is. Mára a génjeinkbe van kódolva, a mindenhatóság érzete.

Kisebb mértékben az állatvilágból is tudok ilyen példát mondani, pl macskafélékből kizárólag a házi macskának van ennyire elképesztő önbizalma, ami teljesen irreális.

Az ok, hogy évezredeken keresztül volt az ember mellett jóval nagyobb biztonságban, mint a vadon élő társai.

Nincs benne alázatosság, nincs akkora veszély érzete, nem annyira óvatos. Félistennek hiszi magát.


Az emberrel hasonló lehet a helyzet, csak hatványozottan. Sok sok generáció óta abba növünk bele, hogy felnőtt korunkig óvnak, védenek minket, mindent úgy kapunk meg, ahogy elképzeljük, vagy kigondoljuk, és közben automatikusan belenevelnek minket a mindenhatóság érzetébe.


Ezért vannak a fiatalok tele önbizalommal, tele világmegváltó tervekkel, mert azt hiszik, a világ annyi, mint amit addig megismertek belőle. Kitalálták, hogy kell egy nyalóka, kaptak egy nyalókát.

Kitalálják, hogy lehet megváltoztatni a világot, és azt hiszik, az is meg fog változni ennyitől.

Egy fantáziavilággal helyettesítik a világot figyelmen kívül hagyva a valóságot.


Ebből a mérhetetlen önbizalomból fakadóan, az emberi faj tipikus hibája, hogy hajlamos mindet tudni vélni.

Automatikusan , a semmiből, a semmire, mindenben szakértőnek, és mindenhatónak hiszi magát.


És nagyon meggyőzően, mert a tudni vélés érzése pont olyan, mint a tudás érzése, a kettő közti különbséget a tudás megszerzése után érzi csak az ember, addig nem!


Nézz meg egy 50 éves embert, hova lettek a világmegváltó tervei! A valódi tudás, a világ működésének a megértése közben döbben rá az ember a tudatlanságának a mértékére.


Szókratész nem volt egy buta ember, konkrétan az emberiség legnagyobb alap igazságaira jött rá, neki pl egyik végső következtetése volt egy gyakran hangoztatott mondata:

"Egyvalamit tudok biztosan, azt hogy nem tudok semmit."


Ez az oka a halaid pusztulásának.

A megoldás, tanulni az akvarisztikáról.

Ne helyettesítsd be egy fantáziavilággal a valóságot!

Attól, hogy a semmiből létrehozva egy gondolatot, miszerint lehet halakt 20 literben, valami összegányolt totál alkalmatlan szűrésnek hazudott valamivel tartani, az nem válik valóssággá.

Ez nem egy nyalóka, amit megkapsz , mert kitaláltad.

Ez 600.000.000 évnyi evolúció. Hiába találsz ki dolgokat, nem fogod tudni a gondolataidra formálni.


Fordítva kell gondolkoznod. A természet nem fog hozzád igazodni. A természet törvényeivel csak együtt dolgozva lehet sikereket elérni. Csak ugye ezeket előbb meg kell ismerni.

Ehhez alázatosság kell. Tisztelet kell. Tudásvágy kell.

2018. jún. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%
Engedd el ezt a hobbit, hal mészáros vagy nem akvarista.
2018. jún. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!