Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez a szivatty jó lehet?

Ez a szivatty jó lehet?

Figyelt kérdés

[link]


Ehhez a szűréshez: https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


Szerintetek? /az akvárium egész pontosan 180liter. Az előző noname kínai szivattyúm 690/h-s volt, de kiszakadt belőle a kábel... esetleg egyéb javaslat?


2018. jún. 25. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:

hát szerintem igen, de kérdés h menyit szed le a balkonládás megoldás a keringetésből, ha igyis kepes 600liter/orara tokeletes-szerintem,

de én csak a teljesen kulso szivattyukat szeretem, ajánlom, valahogy esztétikusabb

2018. jún. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az nem nagy baj, biotóp lesz és a növényeknek is lassú folyás kell, szóval valószínűleg még csapot is szerzek hozzá.


az esztétika nem számít, vagyi de, csak el lesz dugva, szóval reményeim szerint semmi nem fog belőle látszani.

2018. jún. 25. 18:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Watt alapján is, meg úgy általában kevésnek tartom. Egy jól beállt szivaccsal ez nem fogja hozni a várt teljesítményt. 100-ba volt 600liter/órás szűrőm, de kellett mellé egy akasztóst is tennem. Voltak pangó részek, algásodás, utána jó lett. Lehet hogy olcsó, de ki fogod fizetni egy jó szűrő árát, csak másban.
2018. jún. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ekkora szűrőközeghez ez harmatgyenge. Nem lesz áramlás az aksiban, ami legalább nagyjából összeszedje a koszt. Vagy legalább 1-2 jellemző helyre sodorja.
2018. jún. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor milyen teljesítményűt javasoltok?
2018. jún. 25. 19:44
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért nem tudok javasolni, mert nem ismerem a szűrőközeg fojtását. Jelentős, de nem biztos hogy akkora, mint egy szivacsé.

Kell az akváriumba egy külön áramoltató.


Akár egy ilyen is jó áramoltatónak. Vagy ezt használod annak, szűréshez meg veszel egy sima vízpompát. Nem power head-et. Mindegy.


A lényeg, hogy ha ennyire kiszámíthatatlan, meg nyitott rendszerű, stb, akkor meg szokás osztani a feladatokat.


Egyébként ha csak 1 vízpumpa, akkor azt tippelném, hogy 2000 l/h se irreális.

Ugyanúgy tele lesz az a szűrőközeg is baktériumokkal, tehát tömörödni fog.

És azon át kell szívnia a vizet!


(Mondjuk hogy azt hogy oldod meg, hogy ne a szűrőközeg tetején folyjon el a víz, azt nem tudom, meg alapvetően nehezen képzelem el ezt az egészet, hol lesz a pumpa, honnan hova folyik a víz, de nyilván ezt már neked kell tudni)

2018. jún. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazad van, ezt kicsit elszámoltam.. na nem baj, majd még zaklatok pár fizika és matek faktos osztálytársat.


Az alap elképzelés amúgy az, hogy a szivattyú felnyomja a vizet a virágládába, majd a végén a gravitáció segítségével visszafolyik a víz az akváriumba. Hogy ne kerülje ki a víz a szűrőanyagot... jó kérdés..

2018. jún. 26. 07:34
 8/8 anonim ***** válasza:

Tehát fentebb lesz a "szűrő" mint az akvárium.

Nyitott rendszer lévén így még az emelőerőt is hozzá kell adni! (zárt rendszernél - ami légtelenítve van, mint pl a gyári külső szűrők- ott tökmindegy, hiszen a visszatérő nyomása hozzájárul az emelőerőhöz)

2018. jún. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!