Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan eri meg akvariumot venni?

Hogyan eri meg akvariumot venni?

Figyelt kérdés
Jobb egy szettet venni, pl a Juwel Rio 180 tetszik nekem. Vagy inkabb vegyek egy sima uvegakit plusz ra lampat es tetot? A fedel fontos mivel van egy macska is otthon.
2018. jún. 27. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkább külön mindent, attól függően milyen lesz a tartalom. A gyári szűrő és a világítás semmit se ér.
2018. jún. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Skid05 ***** válasza:

Az 5290 lm egészen jól hangozhatna, attól függően, hogy a 9000k-s led cső milyen arányban tartalmaz vörös spektrumot, akár egy alacsonyabb minőségű növényes szint is lehetne. Viszont mivel a ledek hasznos! (=növény szemszögből) élettartama maxon égetve feleződik, így már nem annyira jó az összkép. A gyári 3 literes szűrőanyag szintúgy kevésnek tűnik ekkora víztömegre, az ára viszont brutál, főleg úgy, hogy a két legdrágább összetevő tuningra szorul.

Ekkora akihoz külső szűrő dukál, 800-1200l/h között kéne nézelődni, hozzákalkulálva némi spéci bio szűrőanyagot. A szabvány 100-as szélességhez több armatúra passzol, én a fénycsövest preferálnám, 895-ös T8- vagy 849-es T5-össel.

Olcsóbban jössz ki ha a minőségi technikát te magad válogatod össze.

Az 5290 lm egészen jól hangozhatna, attól függően, hogy a 9000k-s led cső milyen arányban tartalmaz vörös spektrumot, akár egy alacsonyabb minőségű növényes szint is lehetne. Viszont mivel a ledek hasznos! (=növény szemszögből) élettartama maxon égetve feleződik, így már nem annyira jó az összkép. A gyári 3 literes szűrőanyag szintúgy kevésnek tűnik ekkora víztömegre, az ára viszont brutál, főleg úgy, hogy a két legdrágább összetevő tuningra szorul. A külcsín az tényleg ízléses.

Ekkora akihoz külső szűrő dukál, 800-1200l/h között kéne nézelődni, hozzákalkulálva némi spéci bio szűrőanyagot (itt kivétel ha Eheim). A szabvány 100-as szélességhez több armatúra passzol, én a fénycsövest preferálnám, 895-ös T8- vagy 849-es T5-össel.

Olcsóbban jössz ki ha a minőségi technikát te magad válogatod össze.

2018. jún. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Nézegettem a bemutatóanyagot, árulják ezt Ledd-el és fénycsővel is. Szerintem a szűrő is elmegy ha a mechanikai szűrés alá jó minőségű szűrőanyag kerül, de kétségtelen egy külső szűrővel lenne az igazi. Tetszik a beragasztható 3D-s hátfal is bár a szűrőnél kicsit béna, az egy kis utókezelésre, vagy takarásra szorul és ahogy kivettem nem is tartozék csak külön megvehető. Ez a szett tetszetős de számomra nagyon magas az ára, én ennyit nem adnék érte, ezt viszont neked kell megítélned.
2018. jún. 28. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én biztos külön külön vennék meg mindent.

Ezek között a juwelek közt mindig is voltak félig meddig értelmes darabok, (az összes többi szett általában nagyon gyenge)

a juvelek csak félig szarok.

Azt hiszem pont itt is volt talán egy emberke ilyesmi aksival, ő is kipótolta a gyári szűrőt. Nem is tudom, talán a garancia miatt nem akarta azonnal kidobni...


Hát létezik hozzá bútor, van gyári tető, nem túl szar szűrő, csak a helyén kell kezelni, ugyanilyen világítás...

Kényelmes.

Én nem vagyok egy kényelmes ember, inkább maximalista, dehát kinek mi a fontos.

Aki nem tud bútort csináltatni, vagy akár tetőt (mert a gyári tetők mind igen alacsony fényforrást biztosítanak, úgyhogy ezzel külön túra van)

vagy nincs ideje külön válogatni esetleg nem tudja mit vegyen, annak jó.

2018. jún. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!