Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Honnan tudom, hogy a betta...

Honnan tudom, hogy a betta ölte-e meg a garnélákat?

Figyelt kérdés
Láttam több akváriumot, ahol a bettánál garnélák voltak, és bár tudom, hogy a betta alapesetben megöli őket, gondoltam emgpróbálom, hogy viszonyul hozzájuk, mert ahonnan elhoztam, szerencsétlen betta mindenféle más hallal és garnélával volt együtt, ott nem bántotta őket. Szóval vettem kedden garnélákat, a betta nem bántotta őket. Szerda este átalakítottam az akváriumot, tettem be egy új szőlőtőkét meg mohát, mert a garnélák elvielg szeretik a jávai mohát, bújkálni. Szóval az az átalakítás volt tegnap este, meg egyúttal kb. 30% vízcsere, meg öntöttem bele kis aquatant is. Erre ma reggelre 1 kivételével az összes garnéla elpusztult. Kiscit fehéres lett a színük és ott fekszenek a földön. Most nem tudom, hogy a betta ölte meg őket vagy a berakott cuccokkal vittem be valami mérgezőt vagy mi történhetett. Szerintetek? A betta, ha megöli a garnit, nem eszi meg? Csak otthagyja?
2018. jún. 28. 09:16
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és a bettábó kilóg az ürülék (egy barna kis fonáljelleg, gondolom ürülék) kicsit.. még sosem lógott idáig ki belőle, nem tudom, ez normális-e, vagy baj van.
2018. jún. 28. 09:19
 2/7 anonim ***** válasza:
A betta ha megöli meg is eszi, de legalábbbis megcsócsálja. Más lesz a gond. Hány liter?
2018. jún. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"tettem be egy új szőlőtőkét "


Ez a szőlőtőke teljes terjedelmében ki volt forralva és áztatva volt napokig mielőtt bekerült az akváriumba?

2018. jún. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A szőlőtőkét kb. 1 éve vettem, akkor felforraltam, azóta állt.. és most kb. 1 hete vettem elő, azóta vízkezelős vízben állt egy vödörben. Lehet ki keleltt volna újra forralni.. vagy a vízkezelő is emgölhette őket?
2018. jún. 28. 12:42
 5/7 A kérdező kommentje:
Most tudtam cska kihalászni a halott garnikat. Most nézem, hogy a 10-ből 5 az nincs is egyben, igazából kb. üresek belül, ezért tűntek fehéresnek, a vázuk van meg, meg van, amelyik szét van szedve.. lehet mégis a betta volt? vagy meghaltak és utána szedte őket szét? A másik 4 teljesen egyben van, nincs rajtuk sérülés.
2018. jún. 28. 16:03
 6/7 anonim ***** válasza:
A betta ragadozó, ami a száján befér azt megeszi, a garnéla befér. 🙂
2018. jún. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Szerintem a 30% vízcsere előmozdította a vedlést, te a levetett páncélt találtad meg a garnélák pedig bujkálnak valahol. A levedlett páncélt nem szabad kivenni a vízből. Várj egy kicsit szerintem hamarosan előkerülnek.
2018. jún. 29. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!