Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik a jelei annak, ha a...

Mik a jelei annak, ha a sügeremnek a szájában vannak az ivadékok?

Figyelt kérdés
Elég kezdő vagyok kb fél éve tartok sügereket. Az egyik nőstény yellow sügeremnek olyan mintha sokkal szélesebb lenne az álkapcsa és állandóan forgat valamit a szájában, a társaságot is kerüli nagyrészt az akvárium egyik sötétebb sarkába bújik el. Ez annak a jele, hogy kis halai lennének?

2018. jún. 28. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a jele amit leírtál, plusz hogy nem nagyon eszik, 3-4 hétig.
2018. jún. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Salx Narval ***** válasza:
Ha elengedte őket fontos, hogy jó minőségű kaját kapjon, hogy mihamarabb új erőre kapjon. Ilyenkor elégé legyengülnek és persze a kicsik védelméről és kajájáról is gondoskodni kell. Már most érdemes felkészülni.
2018. jún. 29. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Cyclopsot egyből meg tudják enni , meg a lemezes spirulina tápot is szívják be nálam a fél centis kis ördögök. Csak be kell áztatni, h lemenjen az aljára. Az easy life profito mérőkupakjával merem ki, kis vizet engedek rá és beleöntöm az áramoltatóba, így az akvárium minden pontjára jut. 🙂
2018. jún. 29. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A tegnap esti etetésnél kerülte a halkaját, de a társaságot nem. A nagyoknak fagyasztott artémiát, szemcsés sügereknek való tápot és algatablettát szoktam adni, de majd igyekszek beszerezni a kicsiknek valamilyen speciális sügér ivadékoknak való eleséget.


Aztszeretném még megtudni, hogy érdemes lenne-e külön választani a nöstényt erre az időszakra és még megnem erősödik? Van egy 80 literes akváriumom, ami szerintem elég tágas lenne neki erre az időre és késöbb az ivadékoknak is.


Ami még aggaszt, hogy a testmérete kb 7-7,5 cm. Elég fejlett, ahoz, hogy a kicsiket végig a szájában tudja majd hordozni és, hogy kibirja ezt a négy hét koplalást?

2018. jún. 29. 07:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Elég ha cyclopsot veszel fagyasztva, azt a nagyok is megeszik, meg mondjuk jbl spirulina lemezes , vagy JBL malawi lemezes, vagy sera Flóra lemezes, ez mind jó a nagyoknak is, pár tropheus ivadekot neveltem már fel ezeken. Ne féltsd az anyukát, megoldja, első 2-3 alkalommal lehet össze se jön és lenyeli, ezt is gyakorolni kell, eddig 1 nőstényem volt 5-6 ból aki elsőre kiforgatta őket. És az elején sok kishalra se számíts, 3-5 db. Külön tenni nem érdemes, mert lehet nem fogadják majd vissza és szét verik a kis nőstényt, a yellowt sajnos eladni se egyszerű, bizd a természetre, kövekből csinálj búvóhelyet, úgy hogy legyen köztük járatok ahová a nagyok nem férnek oda, 1-2 életrevaló úgy is túléli. 🙂
2018. jún. 29. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Salx Narval ***** válasza:
Hagyd a helyén és úgy ahogy a kolléga írta adj esélyt bújóhelyek teremtésével de bízd a természetre a többit. Az életre valók úgy is megmaradnak. Így is hamar megtöltik az akváriumot, jól alkalmazkodó és szaporodó halak. A méretével sincs gond az enyémek is ebben a korban már forgatnak. Nálam elég nagy a barlangrendszer és moha is van bőven én általában már csak az itt-ott előbukkanó kishalakat veszem észre, akkor próbálok apróbb kaját szórni a rejtekhelyük környékére de enélkül is megszerzik az élelmüket, a 2cm nagyságúak már a nagyok között úszkálnak és lopkodják a kaját.:D
2018. jún. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!