Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Algásodás probléma+gurámiknak...

Algásodás probléma+gurámiknak megfelelő-e az élőhely? Víz zavarossága mitől lehet? Habos a víz felszíne?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Több kérdésem van mint látható. kezdem az elején. 200l bruttó akváriumom van. 3 hete üzemel üresen, berendezve. 2x39w világítás van benne, aljzat 25kg térkőhomok jól átmosva, nem zavart semmit!

Anubias nanám levelei barna algásak illetve több helyen fellelhető zöld fonal és zöld pont alaga szerű de az is szőrös. főleg a frontüvegen, a külső szűrő lilypipeján, a talajon és az anubiason. A szűrő Atman CF-1200


Másodikkérdés. Az akváriumba sok növényem van, tápozok még nincs meg az a mennyiség ami tökéletes lehet de közel járok az igazsághoz. Sok növényem nem nő csak szép..

Tehát az eddig infót használva szerintetek kék gurámiknak megfelelő lehet az akva? 25fokos a víz.


Harmadik+negyedik kérdés.

első pár napon tökéletesen kristálytiszta volt az akva a szűrő tette a dolgát akárcsak ma. Viszont már nem kristálytiszta hanem kissé zöldes és porszerű dolgok vannak benne. valamint homályos, és felszínen minden reggelre minden szélén az akvának nagy mennyiségű habtelep gyűlik össze.. ez mi?


Jah ami még kimaradt: 8 órát világítok és napfény nem éri az akvát.

Köszi a válaszokt előre is.



2018. jún. 30. 22:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Stresszesek a növények. Több idő kell nekik. Ha átálltak a te körülményeidre, az algásodás is alábbhagy.
2018. jún. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
... halak nélkül makrózni se árt.
2018. jún. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Skid05 ***** válasza:

A barna alga, ködös víz ilyen fázisban gyakori vendég, a zöld pontalga a foszfát-nitrát szint eltolódását jelezheti, ha nem drasztikus még ez is belefér, viszont a fonal és szőrös társai már valamilyen erőforrás hiányára utalnak, fény, gázcsere probléma, tápanyaghiány. A kezdeti átállásnak (akár emers-submers) már le kellett zajlania.

Ha a növényeken nincs alga az mindenképpen jó előjel, teljes stagnálásnál, pl komplex makroelem-hiánynál gyakoriak, vagy az elemek ugyan megvannak, viszont a fény limitálja felvételüket.

A habosodás felszíni hártyához szokott társulni, ami együtt és külön-külön is növényi táphiányt feltételez. Bacikultúrát/halkaját adtál, nem toltad túl?

Milyen típusú az a 39 watt? Színhőm, lumen? Ha sima 6500K-es akkor olyan 5700 lm körül tud a kettő, ez 28 lm/l, sok növény számára ez határérték alatt van, főleg napi 8 órával. Megint más ha növényes cső az egyik, az emel az értékén, a hasznos fény arányán. Ha esetleg tudod a növények nevét, illetve a táp(ok) márkáját, adagját is az is támpont egy tanácsadáshoz.

Egy gazdagon növényesített akvárium minden gurámi álma, fedett legyen, lágyított vízzel, kb nullás nitráttal, illetve a lily helyett egy esőztető jobban passzolna. De előtte a felsorolt tünetek forrását helyre kell pofozni és egy életképes, a technikához passzoló flórát létrehozni.

2018. jún. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Igen van hártyám is a habosodás mellett minden nap letakarítom de reggelre visszajön.

A világítás Odyssea és ha jól emlékszem egy daylight meg egy plant cső van benne.

A tápjaim Tf micro, planter és liqui carbo ha valami adagolási tanácsot tudnátok adni azt nagyon megköszönöm!

növények: fodroslevelű vízikalász, vallisneria, anubias nana, gömbmoha, najas guadalupensis, ludwigia, indiai vízicsillag, cryptocoryne wendtii green


Ezekből az első öt teljesen jól megvan eltekintve az anubias algáját szépen új hajtásaik is vannak. a crypto van a legjobban az burjánzik több tőre is van már szedve nagyon szép. a vízicsillag és a ludwigia (ami a piros féle) akik szépen tartják magukat de tőlük azt vártam hogy magasra nőnek ők nálam most megálltak egy szinten és semmi több ez a szint alacsony egy 50cm magas akvához képest.

bacit adtam a vízhez, kaját nem. Bio Nitrivec ment bele, túladagolást szerintem nem követtem el, max kevesebbet mint kellett volna.

2018. júl. 1. 10:12
 5/10 A kérdező kommentje:
Ehhez az atman szűrőhöz olyan esőztető van hogy a teljes hosszára van méretezve az akvának, tehát hátulról a frontüvegnek tolná a vizet. ezzel nem lenne gond mondjuk a szívóágnak? két részre lehet szedni az esőztetőt de úgy nem fér el a rövidebb oldalon.
2018. júl. 1. 10:16
 6/10 Skid05 ***** válasza:

Mivel két TF tápot soroltál fel és kielégítő növényi fejlődést tapasztalsz, arra következtetek, hogy a micro elírás és macro akart lenni. (úgy jobban is nézne ki, mivel TF Planter = micro táp). Az első ötből három igazi nitráthabzsoló, tápadag ismerete nélkül az a gyanúm, hogy az említett hármas erősen meglódulva eleszi az utolsó kettő nitrátforrását, ezért a stagnálás. Fontos lenne tudni, hogy mennyi az amit most adsz, a sok meg a kevés macro forrás is okozhat algát, bár a többi tünetből én a kevesebbre voksolok nálad. Persze a legtutibb egy totálkép lenne a növénytömeg megítéléséhez.

A tóalmát meg a csillagot meg tudod inverzben is támogatni, azaz a fodros+valis kettősnek pl talajtápot biztosítva (esznek gyökérről is rendesen), pl panzi aquaplantot, így több marad előbbieknek a vízben.

2018. júl. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát a tapozásnál lehet a hiba mert én úgy csináltam hogy ahogy jöttek a növények igényeket nem figyeltem csak fokozatosan növeltem a tápot. tehat 2mlrel kezdtem majd minden héten növeltem az adagot 1ml-rel így most 4ml adok planterből és macroból is a carboból pedig 3at.. De most kétségbeesésem miatt a planterből 3at adok megint macrot növeltem carbot is... szinte érzem hogy hiba volt egyebként naponta tápozok és fecskendővel mérem.

Most bekerül egy ajándékba kapott rotala is de az elég veszélyesen néz ki

2018. júl. 3. 21:00
 8/10 Skid05 ***** válasza:

Az emelés az logikus lépés, csak a lépték tűnik hirtelennek és túlzottnak. Ha a növényi kommunikációból (még) nem olvasol akkor nem ártana valami másból – a magad dolgát megkönnyítendő – mondjuk tesztekből.

Egy nitrát tesztből a macro szinteket, egy vas tesztből meg a microt lehetne becsülni. De pl a rotala is afféle vas-indikátor, ha sok akkor a planter is sok és hisztizni fog. Aki meg stagnál az kaphat talajtápot, így egyetlen növény miatt nem kell táptúlzásba esni.

2018. júl. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm! Akkor tesztelek.

Ilyen táprúd is megfelelő lehet alájuk? Láttam és hallottam is hogy valaki a szobanövényeknek szánt kis taprudat törte szét és dugta be mélyre a talajba. Az is megfeleĺő?

2018. júl. 4. 09:50
 10/10 Skid05 ***** válasza:
AZ "általános" illetve a "zöldnövény" típus mehet. Nagy szemcséjű aljzatban nem, de pl térkőhomokban használható, a lényeg, hogy mélyre nyomd. A direkt akvarisztikai célú tápbogyók is tudnak problémát okozni ha nagy mennyiségben kioldódnak, de itt karbamid-ammónium vegyületek is vannak, ha kioldódik garantált a pusztítás a vízi közegben. Fedni kell (5 cm a min.), alaposan, ez a kulcs. Tény, olcsóbb, mint a direkt vízi alternatíva. Ja és makroelemesek (NPK) eltérő arányban.
2018. júl. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!