Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » PH szint csokkentes?

PH szint csokkentes?

Figyelt kérdés

Mar egy eve uzemel az akvariumom de folyamatos harcot vivok a viz ph ertekenek a szinten tartasaval. Probalnam olyan 7 koruli erteken tartani, de ez nagyon nem egyszeru.

Az akvarium egy 125 literes egy belso szuros rendszer. Kavics aljzat sok vasfa es suru novenyzet. A novenyek kozul semmi bonyolult. A magyar neveket nem tudom sajnos ne kovezzetek meg erte.

Van benne Amazon sword, Bakopa, Murdannia Keisak, Glossostigma elatinoides. A teljes novenyzet az amazon swordon kivul magrol lett nevelve. A viz KH 6 a GH 12 es ezek maximum egy erteket mocorognak neha. Hetente merem oket. A nappali vilagitashoz co2-is megy. Igy tuom tartani a jelenleg 7.3-ra belott szintet. Par napja elkezdtem ejszaka levegoztetni. Ennek hatasara ejjel is 2 tizedet felmegy a ph es bekapcsol a co2 reggelre. Ezt lehet el kellene hagynom. Glossostigma elatinoidesilagitas 11-tol erosodve megy fel delutan 2-re csucson es lassu ereszkedessel 70%-ra este 8-ig, utana pedig egy ora alatt nullara ereszkedik. 7.36-ra lottem be a ph szintet, szoval 7.46-nal kapcsol a CO es 7.26-nal leall. Mivel lehetne meg okoskodni, hogy be tudjak loni egy 6.9-7 koruli szintet? Szeretnek shrimpeket az akuba de eddig mindig kidoglottek par nap alatt mikor megprobaltam. Az akvarisztikai boltban azt mondjak a magas ph miatt lehet.



#keménység #PH szint #optimalis viz
2018. júl. 10. 08:43
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsanat azt hiszem a ctrl gombot is lenyomtam a V-betuvel mikor a vilagitas szoval kezdodo mondatot irtam. Ezet sikerult oda is beszurnom a 'Glossostigma elatinoides' novenynek a nevet :) Elnezest kerek a hibaert.
2018. júl. 10. 08:47
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne bonyolítsd a dolgokat és hagyd ezt a pH mizériát. Normális akváriumban ez szamáron a bársonynyereg. A pH mérés ilyen kis pufferkapacitású rendszerben nagyon nehéz dolog és nem kell hinni ezeknek a kereskedelmi (és nem tudományos) célokra forgalmazott készülékeknek.
2018. júl. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

7.3 jó. Nem sok.


Nem olyan magas a keménységed, és CO2-t is dagolsz, ez a 2 együtt meghatározza, és viszonylag alacsonyan tartja a pH-t.

Én se nyúlnék hozzá. Ennyit tud magától, (keménység és co2 függvényében) mondhatni, mindent megtettél, ami úgymond emberi léptékű, és nem kíván extra macerát.

A CO2 beoldással így is többet tettél, mint ami a természetben jelen lenne.


Konkrétan savasítani kéne (leginkább sósavval, szóval úgy nagyjából a méricskélésből állna az életed) ha még alacsonyabb, és emellett stabil pH-t akarnál.

Amíg ez beállna, olyan ingadozás is lehetne, amire az egész akvárium rámehet!

Szóval örülj neki, hogy van egy lágy víz + co2 kombód, ami egy viszonylag alacsony kémhatást eredményez, és ami a legeslegfontosabb, hogy mindezt fenntartható módon érted el, tehát stabilan tudod tartani.

Ez nagyságrendekkel fontosabb, mint pár tized!

Én a helyedben inkább koncentrálnék arra, hogy úgy állítanám be a co2 beoldást, hogy még ezt a mostani kémhatás ingadozást is hacsak lehetséges, még szűkebb határok közé szorítsam.


Apropó, ingadozás... Nem tudom milyen garnélával próbálkoztál, de ha a pusztulásuk összefüggésben van a kémhatással, arra nagyjából azt tudom mondani, hogy kb 10.000-szer érzékenyebbek egy tökmindegy milyen kémhatás ingadozására, mint arra, ha nem full ideális a kémhatás, ellenben stabil.

Annál is inkább mert simán csapvízben is tartottam már rc-t, az meg mifelénk 8 fölött van.

(Nem az rc, hanem a pH :) )

2018. júl. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kb egy honapja minimum 5-6 tizedes ingadozas volt (neha tobb is)az akvariumban reggel es este kozott. Akkor meg nem volt co2 meg az eredeti lampa volt felette. A PH-t jelenleg 7.26-ra allitottam be. Jo tudom ez lehet nem teljesen pontos mert nem egy millios erteku mero muszerem van. JBL proflora automata szabalyozoval van belove 2 tizedes ingadozast engedelyezve neki. Szal 7.16 es 7.36 kozott mocorog. Ezt vegso ertekkent 7.10-7.30-ra fogom allitani. Kb a hetvegere mar ezen az erteken fogom jaratni. A KH ezzel kb teljesen beallt 6-ra. Semmit nem valtozik pedig az utobbi ket hetben tobbszor is mertem.

Csinaltam egy rovid videot par napja ha esetleg kivancsiak vagytok. Legyszives ne kovezzetek meg hogy a technika az aku felett van jelenleg, de folyamatosan rajta van a szemem az ertekeken, plusz a vilagitast is probalgatom meg. HA minden beall rendesen akkor mennek a szekrenybe, de addig kint maradnak mert se a terdem se a derekam nem szereti ha tul sok idot toldok a szekreny figyelesevel :)


[link]

2018. júl. 11. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!