Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon szeretem a halakat és...

Nagyon szeretem a halakat és az akváriumokat, de mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Tehát imádom a halakat,az akváriumokat,és szeretnék is egyet,csak egy problémám van:csiga fóbiám van.És mindenhol azt írja,hogy egy akváriumban magatol lesznek csigák.Mit tehetek ez ellen.El lehet kerülni a csigákat?

2018. júl. 12. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó tanács: először mindent tanulj meg az akvarisztikáról, mielőtt belevágsz, ehhez itt egy jó oldal kezdésnek: http:akvaguru.hu rágd át magad rajta.


A csigákról: általában növényekkel kerülnek be, vegyszerrel nem érdemes irtani őket mert csak nagyobb kárt csinálsz. Van csigaevő csiga, de értelem szerűen nálad az is kilőve. Vannak csigaevő halak (botia fajok) aminek a legkisebb egyedei is legalább 200 literes akváriumot igényelnek. Nekem van pakisztáni díszcsíkom a 200 literesben, kiirtotta az összes csigám és azóta sincs, tehát ez megbízható a csigák ellen, feltéve ha elég nagy az akváriumod.

2018. júl. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lesznek maguktól.Novenyekkel jönnek be.Növénytelepítés előtt mosd le a leveleit,és bizonyosodj meg,higy niincsenek rajta kis pöttyök,azok a peték.Ha azok nincsenek,csigáid se lesznek,legalábbis ez nekem bevált :)
2018. júl. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Skid05 ***** válasza:

Steril dobozos növényekkel bizonyosan elkerülheted.

De azért nem spanyol meztelen csigákra kell asszociálni, hanem félkörömnyi fenevadakra melyek alig látszanak ki páncéljaikból.

2018. júl. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Hát, akkor nagyon rosszul fogalmaztak azokban az írásokban.:D Egy akváriumba sem maguktól lesznek csigák, vagy betelepítik vagy, akaratlanul behurcolják valamivel. Megelőzni úgy lehet, hogy alaposan átvizsgálod a növényeket és az olyan tárgyakat amik élő vízből, ill másik akváriumból kerülnek a tiédbe, ezeket fertőtleníteni sem árt. Ha van karantén akvárium ott jobban megfigyelhető ha esetleg nem kívánt élőlények vannak az adott növényen. Mindezek ellenére nem zárható ki, hogy mégis bekerülnek csigák de az biztos, hogy nem maguktól.
2018. júl. 13. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Várhegyibence ***** válasza:
0%
Vegyél takarítóhalakat (azok a halak akik megeszik az algát, és más nem kedvező dolgokat) és elvileg megesznek amennyit tudnak(nekünk 4 takarítónk van és még nem láttam csigát. Amúgy onnan ismered föl a takarítókat hogy általában elég hosszú a bajszuk
2018. júl. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy "takarító hal", ne ajánlgass hülyeséget egy ismeretlen méretű akváriumba és végképp ne a saját összebarmolt, zsúfolt és rosszul összeállított akváriumod alapján.
2018. júl. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vállaszokat,sokat segítettetek
2018. júl. 13. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!