Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tegyek, hogy ne legyenek...

Mit tegyek, hogy ne legyenek csigák az akváriumban ha nem áll rendelketésemre karantén?

Figyelt kérdés

2018. júl. 13. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Na ez már kezd beteges lenni. Az előző válaszodnál is akartam már írni hogy hozol egy friss akváriumba halakat, semmit nem tudsz az akvarisztikáról, a halak vizét bele se szabadott volna önteni a rendes vízbe, és fél centis csigákból akkora ügyet csinálsz mintha a legundorítóbb alien csigák lennének. De b*sszus akkor azt mondom egy kancsóban a növényeket állítsd bele csigairtó szeres vízbe egy napra és akkor hátha megnyugszik a kis lelked.
2018. júl. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A csigák nagyon fontos szerepet töltenek be az akvárium biológiai rendszerében, teljes mellőzésük esetén a keletkező biológiai "törmelék" lebontása zavart szenved.
2018. júl. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Rendelj növényeket biztonságos helyről, pl greenaqua.

A 2-est meg nehogy elhidd, semmiféle szerepet nem töltenek be, ugyanúgy terhelik a vizet.

2018. júl. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ott lesz karantén gyanánt az akváriumod, hiszen 3-4 hétig halak nélkül kell üzemeltetni teljesen berendezve. Amúgy pedig egy lavór vízben is átnézheted. Ha ekkora ügyet csinálsz belőle használj nagyítót is.:D
2018. júl. 14. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Oszkár Pfeiffer válasza:

Helena csiga.

Viszont érdekességként: Erőssen növényes 112 literes akváriumban, elkezdtem tányér csigát tenyészteni a helenáknak. Kicsit túlszaporodtak, erez feletti darabszám. Viszont ebben az akváriumban mutatóban sincs alga....

2018. júl. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen utolso mert a helena egy csigaevo csiga. En is kiprobaltam de nalam nem jott be a dolog. Valamiert nalam nem zabalta meg oket. Az en aksimban is egy csomo apro csiga amit egy utoljara vasarolt novenyemmel sikerult bekapnom. Par het alatt ugy elszaporodtak hogy semmit nem tudok veluk kezdeni. Szal kiprobaltam a helenat, de nem valt be. Aztan kiprobaltam egy DWARF CHAIN LOACH nevre hallgato csikhalat, amire eskudik par ember hogy ez megeszi oket. Hat nalam ez is nagyivben tojt a csigak fejere, de a shrimpjeimet kinyirta mind egy szalig egy este alatt :)

Ezekutan maradt a kezi megoldas. Amit tudok kiszedek kezzel, de hiaba mert igy is egyre tobben vannak

2018. júl. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!