Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért felfelé -és nem oldalra-...

Bamboocha466 kérdése:

Miért felfelé -és nem oldalra- növekszik a, , Eleocharis sp. Mini-Nadelsimse" növényem?

Figyelt kérdés

[link]


Nem adagolok co2, pedig erre elvileg szüksége lenne. Ez lehet a baj?



#növény #co2 #Nadelsimse
2018. júl. 14. 17:43
 1/8 Skid05 ***** válasza:
Igen, a csetkákák klasszikus high-tech növények (pláne a mini), de nálad legalább nő, próbáld egyenként szétültetni, ha már látsz rajtuk némi gyökeret. Amúgy meg: akiméret, vízkémia, fény(típus, telj, idő), talaj, tápozás?
2018. júl. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!


Paraméterek:


30 l- nettó 25


Egy akasztós szűrő- 300 l víz/ óra


Napi 10-12 óra világítás, 10W-s, LED lámpával.


Heti 6 szor etetés, ötször lemezes tappal egyszer zöldséggel


Tápozni még nem tápozok ebben az akváriumban...

Szeretném megvárni, hogy kifejlődjenek az első garnélák, és utána fogok easy life-fal.


Ph: 7,2-7,6

Gh:>7°d

Kg: 6°d



A no2: 0mg/l

No3: max 10mg/l


Vizet hetente cserélek, állott csapvizzel


24,5-26°c között van a vízhőmérséklete.

2018. júl. 15. 09:31
 3/8 A kérdező kommentje:
Talaj: dennerle garnéla kavics, fekete, 0,7-1,2 mm
2018. júl. 15. 09:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet túl sok a rövid hullámhosszú fény. Lednél ennek elég jó esélye van.
2018. júl. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Skid05 ***** válasza:

LEDnél a lumen ismerete nélkül nehéz okosnak lenni, ha jó fényhasznosítású a pilács akkor a 10w az faja, de a 12h az meg bizonyosan sok, ennyi kémiai energia nem kell, nem hasznosul. De az időtartam az konstans legyen, használj időzítőt. Persze az is benne van, hogy ennek a mininek hiányzik a lednél gyenge piros fénytartomány, gyep nem sokaknál jött össze növénybarát spektrum nélkül, abba meg a 640+ nm-es piros is erősen beletartozik. Ez okozhat fényszomjat és felfelé törekvést, még akkor is ha a fényerő megvan.

Nálad ilyen csapvíz folyik? elismerésem…a vízműnek…

A nitrátot mivel mérted ki? Mikori indítás?

Az Elife akkor működhet, ha a gyártó makrós monotápjait mixeled (nitro, fosfo, potass), önmagában a profito pl ehhez a fényhez már kevés. De azért ez meg a luxus kategória 30 literbe, ha van komplexen is. Ja meg carbo nem ártana, rákok mellé fél adagban.

2018. júl. 16. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

A lumen-t sajnos nem tudom megadni, a leírasben nem szerepel...


Egyelőre szeretném, hogy több alga legyen bent, ezeért égetem ennyit. Időkapcsolót pedig be fogok szerezni, hiszen néha eléggé össze-vissza kapcsolgatom mindkét akváriumban a lámpákat, és ez a halaknak sem túl természetes.


Huh, azt hiszem, sajnos eljött az idő, mikor lustaságommal fel kell hagynom, és jobban utána kell néznem, hogy mire van szükségük a növényeknek. Őszintén megmomndom, hogy hirtelen a ,,640+ nm" nekem semmit sem mond. Nagyon bíztam abban, hogy pl. CO2 adagolással megoldódik az a felfelé növekedés. :D


A csapvíz egy ici-picit keményebb, az akváriumban valamennyit lágyul. (nem magyarországi csapvízről van szó; itt sokan pihentetés nélkül az akváriumba öntik vizcserekor a vizet, hiszen klórból is jóval kevesebben tartalmaz, mint az otthoni)


JBL 6 in 1 tesztcsíkkal mérem a szintet. Már csak egy darab maradt, a legközelebbi cseppentős teszt lesz. Az akvárium 3 hónapos.


A tápoldat a következő kategória, amin újra át kell magamat rágnom. :D Az első akvárium indításánál B. joci youtube videóiból tanulva arra jutottam, hogy nekem ez a ,,Easy Life Pro Fito" tökéletes lesz.


Kezdetben volt egy csúnya elhullásos időszak, ezért még mindig betegesen féltem a garnélákat.. Inkább hagyom pusztulni a kényesebb növényeket, mintsemhogy kockáztassam a garnélákat. Ha majd kikeltek az elsők (már csak 2 hét), akkor utána öntögetek mindenfélét.


Köszönöm szépen a segítségedet!

2018. júl. 16. 05:41
 7/8 Skid05 ***** válasza:

Azt nem tudtam, hogy alga (is) a cél. De azért arra figyelj, hogy az összetettebb növények a magasabb fény mellett megfelelő tápanyagokhoz jussanak, különben az alga ott is megtelepszik ahol nem kéne, és nehéz lesz visszafordítani.

Nem volt szándékom félreérthető lenni, így már szemléletesebb:

[link]

A led a piros (hosszabb hullámhossz, kisebb energia) tartományban gyenge, amit 640 nanométer fölött szokás meghatározni, a klorofill számára viszont szükséges lenne. Pl aki szalagból csinál fényforrást az ezért kombinálja a hideg fehér ledet pirossal akár 1:1 arányban, sikeresen. Az arány kb sugallja mennyire hiányzik a piros a leginkább használatos hideg fehérből.

A profito kiegészítő táp társas halas akikhoz, kevés állati szennyezés esetén nem optimális, nitrát és foszfát nincs benn, csak kálium és mikroelemek. Ettől önmagában nőni nem fog semmi, fel kell becsülni a szennyezés értékét, ha kevés, makrotáp kell. A jbl csíkja már többeket félrevitt, óvatosan vele, egy exaktabb no3/po4 bemérés majd elkelne. Fajtól függően a garnélák nitrát-toleranciáját is figyelembe kell venni.

2018. júl. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönök mindent!

Sokat segítettél. Már rendeltem is időkapcsolót, cseppentős viztesztet, augusztusban pedig rendelek egy normális lámpát.


Halak ebben az akváriumban is élnek, így majd kipróbálom a már meglévő tápanyagot.

Remélem, itt majd előbb sikerül belőni a megfelelő adagot, a nagy akváriumban 3 hónapig szenvedtem mindenféle kiirthatatlan algaval, mire meglett a megfelelő arányú tápozás. Ámbár emiatt csak magamat hibaztazhatom :D

2018. júl. 17. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!