Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet, hogy a sarokba...

Mitől lehet, hogy a sarokba csoportosulnak és pusztulnak a halak az akváriumban?

Figyelt kérdés

Tizen 5-6 centis törpeharcsákról van szó, ill egy 12-15 centis napkárászról 50 L-ben osztozva. Kerti kút vízzel feltöltve, mosott sóder az aljzaton, 4-5 centis rétegben.

Élő szunnyoglárvákat és darálthúst kaptak enni, ügyelve, hogy maradék nélkül megegyék.

Újraindításig volt benne néhány tócsagaz hínár is, de kivettem őket...


Másfél hét után tegnap óta gyűlnek az akvárium két sarkába, fel-le, felszínig úszva. Szaporán kapkodják a levegőt, nagyon izgatottnak tűnnek. Máig a kisebb törpékből öt elpusztult.

Éjszaka már újraindított akvárium üzemelt, csak víz és sóder volt, ill van benne.

Nem tudom van-e összefüggés a között, hogy nemrég 3 nagyobb, 8-10 centis vízicsigát hoztam egy tóból (ahol kisebb vörösszárnyú keszegek is élnek), gondoltam hátha nem csipkedik meg a kis harcsák... kb. ezóta pusztulnak a halak, bár meglepne, ha ez releváns volna.



2018. júl. 20. 09:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs elég oxigén a vízben valamiért.
2018. júl. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Vagy a kerti kútvíz nitrátos, esetleg szennyezett valamivel. Levegőztető van?
2018. júl. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Van levegőztető.
2018. júl. 20. 10:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert ezek 50 liter helyett 500 literbe valók, csak ennyi a probléma...
2018. júl. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Eddig miért nem volt kínjuk?
2018. júl. 20. 12:23
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Naponta kellene cserélni egy nagy vödör vizet kb 10-15 liternyit ( állott ill klórtalanított vízzel) ez ideiglenes megoldás pár napra. Ha tartani szeretnéd őket jóval nagyobb akváriumra lenne szükségük aminek a vizét egy belső és egy külső szűrő is szűri lebegő, ill úszó növényzet minimum kellene. Most stresszes állapotban vannak a mérgezéstől és hiába nyomod a levegőt már nem képesek a sérült kopoltyúikkal felvenni kellő mennyiségű oxigént ehhez társul még a meleg és valószínűleg a legyengült halakat a bacik is megtámadták. Ezt így nem szabad csinálni inkább ne tarts halakat.
2018. júl. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Eddig miért nem volt kínjuk?"


Pedig mindent megtettél érte eddig is! :)

Pont eddig bírták. Pont ennyire strapabírók. Nem 5 perc alatt halnak bele a tartási körülményekbe, de azért közel sem bírják évekig. Pont eddig bírták. Most már ezt is tudod.

A középkori élve rohasztásos kínzást is hetekig bírták az emberek.

Ettől még nem vita tárgya, hogy ahogy az embereknek se ideális egy szarlével teli dézsában élni, ugyanúgy nem ideális hazai hidegvízi halakat 500 liter alatti meleg vizes aksiban tartani.

50 l épphogy nem nano kategória. Mármint Magyarországon. Külföldön sok esetben még bőven nanoba sorolják.

Ezzel szemben a hazai hideg vizű akvárium mindig is a határán volt annak, hogy egyáltalán kivitelezhető e akváriumban (itt 1000 literekről beszélek!) a hosszú távú fenntarthatósága, vagy kizárólag kerti tóban lehet ezt megvalósítani, és életben tartani az állományt.

2018. júl. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Régebben a nagyobb törpeharcsák 25-30 centiseknek nem volt gondjuk a kerti tóként üzemelő 200 Literes vaskáddal, hínárral, jó sok üledékkel. Még a telet is túlélték (átsínylették?). Most beraktam a kicsiket ebbe.
2018. júl. 20. 14:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Néhány törpeharcsának vagy naphalnak megfelelhet a 200-300 liter, de az is csak erős szűrővel. Valószínűleg a sok hínár miatt tudtak életben maradni, mert felhasználta a rengeteg nitrogénvegyületet.
2018. júl. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Salx Narval ***** válasza:
A kádban is legalább hetente le kellene cserélni a víz 30%-át és fontos lenne, hogy legyenek növények, félárnyékos helyen legyen, vagy félig takarásban és menjen a levegőztető is ha már szűrő nincs és nem is akarsz. Gyűjts esővizet vagy old meg valahogy, hogy legalább amikor esik a kád vizét is frissítse. Ami azt illeti a levegőztetőből és egy nagyobb szivacsból, némi barkácsolással szűrő is készíthető.
2018. júl. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!